Tarkoitus on vuokrata auto Hahnista ja ajella vajaa viikko Saksassa. Reittiä katsellessa huomasin että voisin koukata Ranskan kautta eikä tulisi isoa mutkaa. Minkälaiset on rajamuodollisuudet ? Sujuuko kuten Tornio-Haaparanta vai viekö aikaa ? Jos on työläs, ei kannata koukata vaan ajan suorempaa.
Saksasta Ranskaan
vuokra-auto
2
494
Vastaukset
- oree
Ei ole edes muodollisuuksia,et huomaa kun kilven,joka ilmottaa missä maassa ollaan ja vähän erilainen rakennusten ja siisteyden tyyli.
- Schengen!
Molemmat Saksa ja Ranska (kuten Suomikin) ovat Schengen-maita (katso http://fi.wikipedia.org/wiki/Schengenin_sopimus ), matkustusasiakirjoja ei tarkisteta, rajaa ei huomaakaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1848485
En löydä sinua
En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k264598- 504158
- 553654
- 513156
- 502920
Ne oli ne hymyt
Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä262616- 382404
Anteeksi kun käyttäydyn
niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv382083- 292066