Hei
Millaisia kokemuksia teillä on että kannattaako huhtikuun puolenkuun tienoilla lähteä Tunisiaan ?
Tarkeneeko siellä?
Tarkeneeko huhtikuussa?
5
769
Vastaukset
- Woman;))
säästä,mutta yleensä rantakelit alkavat vasta toukokuun puolivälin jälkeen,.itse olin viime vuonna huhtikuun lopusta kolmisen viikkoa eteenpäin Hamiksessa ja eka viikko oli todella kylmää ja sateistakin,sekä tuulista,...olin silti polskuttelemassa meressä,tarkenin,vaan en suosittele.....
- Samppu 66
Lomailtiin Soussessa 11-18.4 2007.Eka päivä oli viileä kapreissa ja sandaaleissa mutta seuraavana päivänä oli jo uintilämmintä. Lämpötila vaihteli 20-25 ja oli siis parempaa kun Suomen kesä!
- Opaspa ;))
Yleensä rantakelit alkavat toukokuun puolenvälin jälkeen ja syyskyyn loppu on myöskin hyvää aikaa :)
- anu pöö
Varattiin matka pääsiäiseksi eli mitäköhän olisi luvassa??Tuskin hellettä mut toivon kuitenkin että ei sataisi koko viikkoo. Ei ollut muita matkoja oikein saatavilla kun kaukomatkaan ei nyt juuri varaa. Mites kertokaa mulle Tunisiasta kaikki oleellinen, kaikki tieto tarpeellista. :)
- Neeea 48
anu pöö kirjoitti:
Varattiin matka pääsiäiseksi eli mitäköhän olisi luvassa??Tuskin hellettä mut toivon kuitenkin että ei sataisi koko viikkoo. Ei ollut muita matkoja oikein saatavilla kun kaukomatkaan ei nyt juuri varaa. Mites kertokaa mulle Tunisiasta kaikki oleellinen, kaikki tieto tarpeellista. :)
kirjoituksia,monet heistä ovat olleet useasti Tunisiassa,joten tietävät,mutta yleensä toukokuun puolenvälin jälkeen kelit on ok..koskaan ei säätä voi ennustaa etukäteen,toivottavasti aurinko paistaa jo pääsiäisenä lämpimästi :))
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1392793Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2702433Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?261466- 1211162
- 1051120
Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041033Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee13992Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla
Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La58886Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.297867Mistä juttelit viimeisen kerran
Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.62864