Katukoirat foorumiroolipeli

WoofWoof

KATUKOIRAT
>> http://www.freewebs.com/katukoirat/index.html

Katukoirat on foorumiroolipeli (tekstimuotoinen), jossa pelataan - kuten nimestä voi päätellä - kulkukoirilla.

Nämä kulkukoirat ovat muodostuneet kahdeksi laumaksi; Gratalaiset asuvat hylätyllä autokorjaamolla ja heidän alfana toimii Red niminen rento, nuori uros. Tsuikidoon kuuluvat koirat pitävät puolestaan majaa hylätyssä kennelissä. (tällä hetkellä tsuikidolaisilla ei ole alfaa, mutta se päätetään 14.03. mennessä)
Kaikki uudet hahmot ovat aluksi laumattomia.

Katukoirat roolipelissä ei ole vielä kunnollista juonta, vaan se on aika tynkä, mutta pelaajat saavat itse luoda hahmoilleen jos jonkinnäköisiä juonentapaisia ja muita kivoja.

Roolipeli on ollut toiminnassa jo pari vuotta, mutta pelaajia ei siltikään ole kovin paljoa kertynyt.
Pelaajaporukka on mukavaa ja rentoa, on siis helppo päästä piireihin mukaan, ja uutta verta tarvitaan. :)

Jos ihmettelet mitä se foorumiroolipelaus oikein on, Katukoirat -sivuston osiosta "Roolipelaaminen?" löytyy kyllä aika hyvin selitettynä, että mitä tämä oikein on. Foorumin kautta voi toki käydä vilkaisemassa, että minkälaista se käytännössä on.

Hox! Tähän roolipeliin ei hyväksytä susia tai koirasusia!

0

281

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

        Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
        Maailman menoa
        105
        5731
      2. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

        (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
        Maailman menoa
        65
        2572
      3. Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.

        Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs
        Ikävä
        241
        1585
      4. Kaivattusi nimi vol.3

        Kaipaajankin nimi olisi kiva. 🥰
        Ikävä
        94
        1380
      5. Alkanut tuntua siltä

        Että taisi olla kusetusta koko homma alusta saakka.
        Ikävä
        124
        1097
      6. 6 vkoa kulunut ilman sua

        …ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo
        Ikävä
        8
        901
      7. Viestisi kaipaamallesi ihmiselle

        Mitä ajattelet tilanteestanne tänään?
        Ikävä
        65
        882
      8. Nii, mites ne

        Hampaat??
        Ikävä
        66
        857
      9. Joululahja/Jouluntoivotus

        Millainen kaivatulle
        Ikävä
        75
        798
      10. Salailu jatkuu, poliisi tutkii

        Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää
        Ähtäri
        17
        741
      Aihe