Fiatit ovat mielestäni kelpo autoja, mutta Suomessa ei palveluiden tai maahantuonti/jälleenmyyntiorganisaation merkitystä ymmärretä autoon liittyvänä laatutekijänä.
Haluaisin ostaa vielä joskus uuden Fiatin, mutta maahantuoja tekee näköjään kaikkensa sen estämiseksi älyttömillä huoltohinnoillaan.
Mielipiteeni Fiatista
Fiat Stilo
2
432
Vastaukset 2
- KiKi.
On se, että fiatit ovat erittäin nykyaikaisia autoja, jos esim vertaa 2003 stiloa ja 2006 Spintteriä, niin spintteri vastaa jotain 1980 luvun autoa, ja fiiatti suoraan 2000 luvulta.
Ja mitä huoltohintoihin tulee, niin mielestäni ne ovat edullisia, esim minulla maksoi kytkimen vaihto ja vaihteistoremppa 220€ ja osat päälle, ja jakohihna vaihto oli 150€ ja osat.
Ainut pitkä miinus fiateissa on se, että niitä ei juurikaan saa automaattivaihteisina, poislukien Croma
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1162406Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???381471Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha6421004- 106993
- 71962
- 97888
- 48875
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76700- 70696
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik31686