Sisareni mukaan olisin muka Kauris. Olen Jousimies, vaikka olin melko lähellä syntyä Kauriksen aikaa, kun synnyin 21. joulukuuta. Ehkä Turun almanakka oli erehtynyt. Olen aina uskonut ja luottanut syntymääni siihen, missä olen syntynyt. Jousimies siis, eikä Kauris ollenkaan! (tunnuslause; lyhytpinnainen hermoromahtaja, tämä on se Jupiter-planeetta, joka kuuluu syntymä-aikaani. Kaikki pitävät minua sellaisenaan, paitsi pari hyvää ystävää...)
Kiistelyä sisareni kanssa
1
797
Vastaukset
- Chiron49
Jousimies on lojaali työntekijä, tekee työtä tulevaisuutensa eteen, istuu iltaa yksinäisen ystävättärensä seurana, tuo tuliaisia, ei unohda, omaa selvännäkökykyä aavistuksia luottaa niihin, ostaa vain merkkivaatteita, tahtoo asua merenrannalla hiihtää jäällä, rakastaa erämatkailua, matkustelee ympäri maailmaa, ikä hiljentää Jousimiestä hänestä tulee harvinaisen hyvä, ymmärtävä ja kaivattu ystävä. Yksinäisyys on ainoa asia, jota Jousimies ei kestä, hän ei ymmärrä, että yksinäisyyttä on olemassa elämässä, kun se tulee omalle kohdalleen Jousimies kadottaa itsensä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja19622502Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant879709Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.497659Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va886438SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1906166Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot495152HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1204822Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1074509Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,522773Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m552479