INVAC laturin merkkivalo

Joo tietäisikö joku mitä INVAC laturin merkkivalo viestittää. Ledi on puninen ja siinä lukee duovolt. Laturissa on normaali virta viisari myös. Duovolt ledi palaa usenmiten ei kuitenkaan aina.
2655
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

valon pitäisi palaa kun laitteeseen on kytketty virta. amppeeri mittari näyttää sitten imeekö akut höpöä vai ei.

Äänestä

No rupesihan se laturin ledi palamaan kun sai karisteltua talviunet silmästä. Ekalla latauskerralla akut eivät varmasti olleet vielä valmiita lataukseen pitkän talven jälkeen kun merkkivalo välillä sammuili. Amppeeriviisari kyllä näytti syöttävän kyllä tuolloinkin vaikka ledi oli sammuksissa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jape kirjoitti:

Joo tietäisikö joku mitä INVAC laturin merkkivalo viestittää. Ledi on puninen ja siinä lukee duovolt. Laturissa on normaali virta viisari myös. Duovolt ledi palaa usenmiten ei kuitenkaan aina.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu