Mistä saisi halvalla sellaisen oranssin-keltaista, vilkkuvaa valoa näyttävän varoitusvilkun työkoneeseen ?
Se pitäis olla siis sellanen pyörivä valo, toimii 12V. Poltinta ei välttämättä tarvitse olla mukana.
Se pitäis olla siis sellanen pyörivä valo, toimii 12V. Poltinta ei välttämättä tarvitse olla mukana.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Niitä myydään kai kaikissa maataloustarvikkeita myyvissä liikkeissä ja hinnoissa ei ole suuria vaihteluita, joten ei paljon bensarahaa saa, jos kauempaa lähtee etsimään.
Itse hommasin tarjoustalosta majakan maksoin siitä 15e hyvin on katolla vilkuttanut vaikka onkin joku kiinassa tehty,pakkasella oon vieny aina kaappiin sisälle ottanu mukaan lähtiissä ajoon
Miksi viet sisälle ? Ei se miksikään mene...
Missä tollanen "Tarjoustalo" on ?
Ikh-liikkeet (www.ikh.fi) myy yhtä pikaskiinnitteistä mallia hintaan 38€( kiinnike),ei kannata siihen rahaan haeskella käytettyä.Ostin sen talvella ja ihan toimiva muuten mutta kuvun avaamisessa kannattaa varoa katkomasta lukituskynsiä,itseltä katkesi toinen.Varmistin sen kierroksella sähköteippiä liitokseen.Siinä on joustava varsi joka tuntui toimivan hyvin myös pakkasella.
Joo, kalliita ovat ! Eikö sellasta saa max. 20€ hintaan ??
Tietystin voin tuonkin hinnan maksaa, mutta halvempi on aina parempi...
no kunnon majakat/panelit maksaa niitä saa esim: Auto-Adita Oy, Rotoman Oy, Elpac Oy. itse hankin valot ja vilkut yleensä adita;sta ittellä oli talvella kaksi minivilkkupanelia yht: neljä pyörivää majakkaa todella tehokkaat 200€/kpl nyt kattelin et ostan koneeseen uuden vilkkupanelin 2xenon majakkaa 2peiliä valaistu valokilpi hinta oli jotain 550€ kallein vilkkupaneli jonka tiiän on federal signal valmistama ja kaikkilla varusteil hintaa tuli yli 5000€.