Mahtaako ensi kesälle lennot (Hki-Riika) vielä halveta tuosta nykyisestä 98 e / hlö? Osaako joku ennustaa?! Aikas halpa tuokin jo on, eikä taida AB:llä olla aivan samanalaisia tarjouskampanjoita kuin Ryanairilla.
Air Balticin hinnat
11
881
Vastaukset
- Ryanairilla
Ryanairilla pääsee vaikka nelihenkinen perhe tuolla hinnalla. Ja halvemmallakin.
- rigariga
No ei kyl pääse ainakaan heinäkuun alussa, jolloin meno olis. Air Baltic lentelee noilla hinnoilla koko kesän.
- Zorpor
WizzAir lentää Turusta 0,99 euroa per suunta/hlö. Ja juhannuksen jälkeenkin pääse vielä 14.90 suunta. Melko kallis siis Air Baltic.
- HKI-VANTAA
Mutta kun kumpikaan noista firmoista ei lennä Hesasta, vain AirBaltic.
- JaanaP
HKI-VANTAA kirjoitti:
Mutta kun kumpikaan noista firmoista ei lennä Hesasta, vain AirBaltic.
Wizzair lentää vain kaksi kertaa viikossa, kun taas AB useita kertoja päivässä. Ei ole kallis tuo AB, sanon minä. Turusta vielä hieman halvempi, kun taas Tampereelta kalliimpi. Varaa vain :)
- u. nelmaa
että se loppuhinta on tuollainen. epäilen. itse olen etsiskellyt näitä ´euron´ tarjouksia mutta
niihinpä lisätään veroja ym. maksuja eli huijausta usein. air baltic syyllistyi aikaisemmin ainakin tähän.
tai sitten niitä ei ole löytynyt millään.
olisi mukava saada joltain faktaa esim 30 euron edestakaisesta riian lentomatkasta. kuka on tehnyt.
ettei vaan olisi pelkkää legendaa.
- ggdfgertg
Varaa vain airBalticilta. Jos tarvitset majoituksen, niin varaa airbaltictravel.comin kautta. Sieltä saat lento hotellipaketin. Säästät rahaa (ja matkalaukkukin kuuluu paketin hintaan).
- Johan Murjas
Mielestäni kandee varata lento erikseen ja hotelli erikseen.
Paljon edullisemmin saa hotellin esimerkiksi täältä http://www.rigatours.net/booking.php
Nuo lento plus hotelli -paketit on tietty helppoja, mutta ei varmasti edullisimpia. - u. nelmaa
Johan Murjas kirjoitti:
Mielestäni kandee varata lento erikseen ja hotelli erikseen.
Paljon edullisemmin saa hotellin esimerkiksi täältä http://www.rigatours.net/booking.php
Nuo lento plus hotelli -paketit on tietty helppoja, mutta ei varmasti edullisimpia.ja joka puolelle maailmaa pätee kokemukseni mukaan sama. hotsku ja lento erikseen vaan.
ja paljon enemmän löytyy vaihtoehtoja mutta edullisempaakin on. pätee myös vaikkapa
laivamatkoihinkin jos viettää enemmän kuin yhden yön kohteessa.
- shoppailijat
Olemme lähdössä Riikaan 15.4. Otin lennot (4kpl) Air Balticilta. Hinta 70,24ekee/suunta/hlö. Sisältää yhden matkalaukun. Laukuthan hinnoitellaan AB:lla niin että 10e/kapsäkki... Ei mun mielestä niin kauheen hinnakasta... hotellin ottaa sit jokainen omien mieltymystensä ja vaatimustasojensa mukaan.
- Eka halpis lento
Riikaan 4.4 ja paluu 7.4 Turusta. Hinta veroineen ja yks laukku ruuman kahdelta hengeltä edes-takas 44€ (Wizzair). Hotelli, Reval Hotel Latvija, kolme yötä 150€. Toivottavasti kaikki menee putkeen!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään13813202Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen853665Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta
Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,972925Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2771393Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?361389Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup1511329Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1151274Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista
Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S141204- 811071
Nautitko riidan haastamisesta?
Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin205989