Onko tietoa onko Karin jollain levyllä biisi nimeltä Volga? You Tubessa löytyy ja kuulostaa Karin vetämänä aivan älyttömän upealta. Paras!
Siellä on aika monta Karin esitystä. Kannattaa käydä kuuntelemassa.
Volga?
14
2062
Vastaukset
- Mirjam Liivi
Sen eka keikka auto oli Volga.
- Karipia
Volga on ainakin Kulkurin kyyneleet CD-levyllä;)
Ei oo paras. Juha-Matin versio on paras, sitten Frederikin ja kolmantena vasta Karin.
- Karipia
Tuo olikin yllätys;)
- bixnax
paras on se venäläinen kuoro.
- Annu.
Karipia kirjoitti:
Tuo olikin yllätys;)
Olisipa kiva tietää onko biisi Myrskyn jälkeen Justiinaxin mielestä paras Karin esittämänä :D
- klappi fani
ketään ei kiinnosta sun mielipitees justiinax täl karin palstalla, et mikä volgan versioista on paras sun mielestä, tiedämme muutenkin, että sun mielestä karin on se huonoin joten pysy nyt siel tapsukkas palstal ja puolustele sitä kaikin keinoin esim. siitä viikkarin reissusta!!!
- <<<
klappi fani kirjoitti:
ketään ei kiinnosta sun mielipitees justiinax täl karin palstalla, et mikä volgan versioista on paras sun mielestä, tiedämme muutenkin, että sun mielestä karin on se huonoin joten pysy nyt siel tapsukkas palstal ja puolustele sitä kaikin keinoin esim. siitä viikkarin reissusta!!!
Karin versio Volgasta on Loistava.....samoin Juhamatin......
- hoh hoh
onko tällä herralla yhtään biisiä minkä olisi itse sanoittanut,säveltänyt ja sovittanut??????
- ISKELMÄDIGGARI
KARI TAPIO LEVYTTI KAPPALEEN V 1979... RAUL REIMAN TEKI TEKSTIN MYÖS JUHAMATILLE. ARTO NUOTIOLLE JA SALOMONILLE.
- MRVOLGA
FREDERIKIN VOLGA KUULOSTAA LIIKAA JOLTAIN TIETOKONE MUSIIKILTA
- Gillas
KYSYN VAAN: Koska Kari Tapiolla on seuraava keikka? Kovasti jo odottelen !!!!
KARI TAPION VOLGA LÖYTYY AINAKIN JOLTAIN FINNHITS KOKOELMALTA 11 TAI 12
- Gillas
KYSYN VAAN: Koska Kari Tapiolla on seuraava keikka? Kovasti jo odottelen !!!!
VASTATKAA!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja19622512Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant899737Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.507677Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va936459SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1906186Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m625767Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,535259Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot505175HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1204832Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1074519