Ekenäs täällä, huhuu!

Niin_noI

Hejssan!

Siitä onkin aikaa, kun pääsin tälle koneelleni tekstailemaan!

Mitäkö on tapahtunut?

Huh-huh! Kaikenlaista. En edes tarkkaan muista mihin viimeksi jäin, mutta yritellään.

Se taisi kirjoitukset loppua siihen, kun poikain kanssa yritimme junalla, kuten me sanottiin tsuf-tsuffilla, mennä Marienhamniin, mutta päädyimmekin Hangön satama-altaaseen, vai oliko se Åbon, rectumit levällään.

No , takaisinhan meidät tuotiin tänne Ekenäsiin ja se nutturapää oli varsin hurjana. Jo pelkästään siitä, kun me oltiin pöllitty kaikki Erioilit tsuf-tsuffiamme varten. Tämän vuoksi hänen kätensä, jotka muistuttavat vanhan kunnon metsurin kouria, alkoivat hilseilemään.
Tästä oli seurauksena piiskaus, jonka vuoksi ahterimme hilseili parisen kuukautta eristysosastolla varsin helmeilevästi.

Ärt-tutkimukseninikin on loppu, koska en päässyt niistä oikein kärryille vaan pihalle. Tai pääsin kyllä, kun aromipesästäni, siis peiton alta, minut aina nostettiin kärryille ja rahdattiin ulos raittiiseen ilmaan.
Yritin aloittaa uudestaan, mutta kun tuo nutturapää oli antanut taas niitä punaisia pillereitä sinisten sijaan iltaisin, nukahdin kesken ärt-tutkimusteni. Aamulla kun päästin taas ärtin, märän kuuloisen, huomasin että nyt haju poikkesi entisestä: varsin miehekäs haju!
Aamulla tunsin myös että pitää käydä istumassa tyhjän päällä ja huomasin että äänestä päätellen vatsani on sekaisin, kun kuului taas märkä ääni. Samalla huomasin että kalsareissani on jotain valkoista!
Tajusin että vanha kaverini Lukenut on muuttunut paljon, koska hän iltaisin on käynyt taputtelemassa lautasilleni ja puhunut että tammaseni ottaa vaan rauhallisesti. Eli hän on tehnyt jotain!!!! Mutta mitä!!!
Sitten huomasin että kädessäni on 5 euron seteli!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mistä hitosta se on tullut???!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Olen alkanut tarkkailemaan Lukenutta ja olen huomannut että hän iskee silmää tietävän näköisenä vähän väliä!

Muuten lohkollamme on rauhallista, mutta toi Lukenut kyllä epäilyttää.

Palaillaan. Nyt alkaa taas se satutunti Ahvenanmaan valloituksesta! Se on kyllä kiva!

Hejsan! Eiku heippa piti sanoman.



Joko valkoinen on kukallinen?
Punaisia pillereitä sinisten sijaan = Röyhkeää hoitajataidottomuutta !!
Tammisaari nyt = Pakkoruotsi aina !!
Sanonpa vielä yhden asian: Niuvanniemi !!

1

290

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • iiro me flägät

      Aina kivaa lukea sun tarinoita. Allti kiva att läsa o funtsa på här i bysän.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      90
      7177
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      27
      7099
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      118
      6320
    4. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      97
      5428
    5. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5424
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      63
      5245
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      42
      5141
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4625
    9. Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta

      Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t
      Maailman menoa
      3
      4134
    10. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      19
      3655
    Aihe