lääkäri sanoi mäyräkoirani maitorauhaskasvaimesta olevan syöpä.Viisi vuotta sitten leikattu ja otettu koepalat ja silloin luokiteltiin hyvälaatuiseksi.Nyt kasvain viim.puolen vuoden aikana huomattavasti kasvanut ja sanoi olevan sen syopää ja antoi koiralle elinaikaa 1/2-1v.Mietin vaan voiko lääkäri noin "päällisin"puolin tutkimalla sanoa olevan 100% syöpä.Mäyrikseni on (ainakin vielä) pirteä mummeli ja kauhealta ttuntuu ajatus siitä että saan vierestä seurata parhaan ystäväni "hiljaista kuolemaa"
12,5 v
2
283
Vastaukset
- Noboby
Oletko käynyt toisella lääkärillä?Lääkärikin voi joskus erehtyä,mutta silti minun mielestä ei voi sanoa "päällisin" puolin tutkimalla onko se 100% syöpä vaikka koiralla olisikin ollut se aiemmin.Itse ihailen mäyräkoiria ja haaveilen sellaisesta,mutta olen kuullut että lk:t olisivat kovimpia,pk:t sulkeutuneempia ja kk:t taas kaikista lempeimpiä mutta riistaviettisimpiä?Onko tällä perää ja uskaltaako mäyristä pitää irti,tosin valvonnan alaisena?Toivottavasti mäykylläsi ei ole mitään vakavaa,ja että se eläisi onnellisena ainakin vielä muutamia vuosia :)
- Mavros.
On ollu kaikkia karvalaatuja,ei se luonne ja karvalaatu ole sidoksissa.Karkeakarvainen vaan näyttää jörömmältä kun muut.Muuten ihan samanlainen pässi kun muutkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1532875Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2812566Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.391584Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?381510- 1211222
- 1081163
Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee151085Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041053Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e371009Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.322957