tämä täs

ei ensimäistäkään

kanta-hämeen ainoa viissa kunta on hattula koska ei ottanut vastaan näitä niin sanottuja pakolaisia tämä yksi keskusta nainen joka piti tämän pitkän puhee näistä sota lapsista jotka lähetettiin ruotsiin olivat lapsia eivätkä mitään karvaperse ukkoja ja akkoja. milläs tavalla somalia on auttanut suomea ja eikös sinne päin ole nytkin menossa miljoonia euroja ja eiköhän suomi ole maksanut maailmalle tuhanteen kertaan saamansa avustuksensa tämän 66v aikana.

2

277

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tietova

      kirjoittaja,suomenvaltio ja suomalaiset naiset tarvitsee mustaa miestä koska MUSTA tuntuu mutta VALKOINEN ei,mistä suomen armeejaan saadaan miesvoimaa jos tänne ei tuoda OIKEITA miehiä ulkomailta kysyn vain ????

      • piip

        kunhan kustannat huorasi omista varoistasi, aivan kuin suomalaiset miehet virossa, josta saavat laadukasta "tavaraa" edulliseen hintaan.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      84
      1646
    2. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      269
      1551
    3. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      271
      1288
    4. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      169
      1262
    5. Avustikset peruttu.

      Aettokosken ampuraan rahat otettu poekkeen valtiolle.
      Suomussalmi
      56
      877
    6. 66
      854
    7. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      65
      843
    8. Miksi mies tuntee näin?

      Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui
      Ikävä
      40
      831
    9. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      40
      817
    10. Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg

      parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤
      Ikävä
      44
      791
    Aihe