Mitä mieltä uudesta Old City Marinasta
Odotettu uutuus
60Feet
151055
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Onkos tämä missä? Löytyykö sauna?
Löytyy sauna ja WLAN ja viinakauppa.
http://wiki.worldflicks.org/antalya_old_city_marina.html#coords=(36.884392, 30.702206)&z=18
viinakauppan tiedän ja saunan, mutta mikä on wlan?
Wlan tulee lyhenteestä Wide lankonki. Eli leveä maihinnoususilta helpottaa nokkakärryillä kaljalaatikoiden kuljetusta veneelle.
on mahtanut odottaa? Missä moinen? Mitä palveluita? Toimiiko Wlan? Löytyykö tuoretta/savustettua kalaa?
moinen löytyy. Eipä saaristomerelle olekaan 60ft:llä oikein mitään järkeä tulla, ainakaan purjein etenemään. Kreikassa olen ollut heinäkuussa purjehtimassa ja minusta saaristomerellä on silloin kivempaa, koskei ole tappavan kuuma, nihkeän kosteaa, merivedestä ei huulet turpoa ja meduusat eivät polta.
enemmäksi kalaan. Lasso baar kävelymatkan päässä
sanoa, että tuo olisi jossain Tallinnan vanhankaupungin seutuvilla? Netistä ei kyllä ainakaan hakusanoilla "old city marina" tai "vanalinn marina" löydy mitään sen tapaista. Viime vuonna luin suunnitelmista, että semmoinen rakennettaisiin, mutta aikataulusta ei ollut mitään tietoa.
Sataman esitely on venemessuilla. Entinen NordicJet'n terminaali.
http://www.oldcitymarina.com/
Mielenkiintoinen. Toivottavasti ei merkitse sitä, että Piritasta paikat vähenevät entisestään. Sijainti on tietysti kaupunkiin nähden hyvä, toisaalta Piritakin on ihan mukava. Hintataso olisi tietysti kiva tietää, ei tuollakaan juuri yli Piritan hinnan viitsisi maksaa. Se on positiivista, että tuo on ilmeisesti Tallinnan satamalaitoksen hoidossa eli oletettavasti jonkinasteisella osaamisella.
Myönteistä sekin, että tuonne pääsee joutumatta niiden Piritassa mellastavien kevytveneilijöiden seassa pujottelemaan. Toisaalta taas tuolla pitää väistellä laivoja ja se sisäänajo on aika tarkka. Mutta pitääpä panna muistiin. Piru kun helatorstai on tänä vuonna niin aikaisin, tuskin on vielä jäät kunnolla lähteneet, jos talvi tällaisena jatkuu. Aiempina vuosina on pidetty tapana avata varsinainen purjehduskausi helatorstain Tallinnaristeilyllä.
Onko joku kerinnyt testaamaan
Sunnuntaina kävin katsomassa paikan (laivamatkustajana), pontoonit oli paikoillaan, mutta ei aisoja tai poijuja tai mitä siihen sitten tuleekaan. Ei ollut aidattu eikä vielä edes kulkua maihin.
Eli aika vaiheessa tuntuu olevan.
Jokohan satama on auki? Onko jollakin jo kokemuksia tästä satamasta?