Smigun mitaleille

Smigun mitaleille. Toivottavasti vaan maidolla ja mehulla, kun oli niitä vanhoja harjoitteluja hänelläkin, vaikka pääsi kuin koira veräjästä, kun B-koe ei enää näyttänyt (koska tutkittiin liian myöhään).
10322
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Ei tänne tarvi kirjotella kaikkee sontaa jos ei asiosta tiedä mitään. Mene ottamaan uudestaan selvää mitä siinä doping hommassa oikeastaan tapahtui.

Äänestä

Suomihan se vasta onkin ollut dopingin emämaa. Ei ole vielä kuin murto-osa paljastunut.

Äänestä

doping sanan käyttöä. Suomi on varmaan venäjän jälkeen toiseksi pahin dopingin käyttäjä ja nyt jopa urheilijat itse sen myöntävät. Ja joku Varis tai mikä lie lintu se oli niin kehtasi vielä käyttää heti uudestaan kun kilpailukielto loppui.

Äänestä
  • Naisurheilija ei voinut hiihtää kun ei ollut oikeita monoja ? Eikä ole kysymys mistään persaukisesta akasta.Että silleen meillä suomessa.

    Äänestä

Kristinalla ole koskaan dopingia tekemistä ollut.
Olisit voinud jättää kirjoittamatta.

Äänestä
  • On ihan turhaa pelleilyä tuo "huippu-urheilu". En usko, että löytyy yhtään dopaamatonta urheilijaa noisssa mailman "parhaiden" seassa. Pitäis vapauttaa kaikki aineet, kun niitä kuitenkin käytetään.

    Äänestä

  • Free Doping kirjoitti:

    On ihan turhaa pelleilyä tuo "huippu-urheilu". En usko, että löytyy yhtään dopaamatonta urheilijaa noisssa mailman "parhaiden" seassa. Pitäis vapauttaa kaikki aineet, kun niitä kuitenkin käytetään.

    Virpi Kuitusella ei ole monoja ja hän ei hiihdä perjantaina :) olisi vaikka kertonut että on kuumeessa niin olisi valhe mennyt paremmin läpi. Hän ei ainakaan ilman aineita näköjään tule toimeen.

    Äänestä

  • paremmin... kirjoitti:

    Virpi Kuitusella ei ole monoja ja hän ei hiihdä perjantaina :) olisi vaikka kertonut että on kuumeessa niin olisi valhe mennyt paremmin läpi. Hän ei ainakaan ilman aineita näköjään tule toimeen.

    Ennen kisoja ilmoitettiin, että nyt tehdään tarkimmat doping-kokeet, kuin koskaan aikaisemmin. Sen johdosta luulenkin, että se on yksi syy. miksi monet "tähdet" eivät ole pärjänneetkään niin hyvin, kuin ennen. Monet näistä tähdistä sairastuivat "yllättäen" ennen kisoja. Se on vanha läpinäkyvä konsti.
    Harvapa se uskoo, että oman maan urheilijat rikkoisivat sääntöjä, ei ainoastaan muut. Tällä kertaa luulen, että finnit eivät ole dopattuja, meinaan, kun eivät pärjää. Norjalaisilla on ennestään paremmat aineet... Heh...

    Äänestä

  • "Kristiinalla ei ole ollut koskaa´n mitään tekemistä aineiden kanssa"... Jahas, uskokoon kuka haluaa. Minä en usko, että sanotaan vaikka 30:n ns. kärjen joukossa olisi yhtään ainutta, joka ei olisi jotain kokeillut..

    Äänestä

Mihin Smigun hävisi kisoissa?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Viva Estland kirjoitti:

Smigun mitaleille. Toivottavasti vaan maidolla ja mehulla, kun oli niitä vanhoja harjoitteluja hänelläkin, vaikka pääsi kuin koira veräjästä, kun B-koe ei enää näyttänyt (koska tutkittiin liian myöhään).

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu