matkavakuutus, lääkärissä käynnistä (australia)

auzzie

olen tällä hetkellä australiassa ja minun tarvitsee todennäköisesti käydä lääkärissä. Otin matkavakuutuksen ennen lähtöä ja mietin miten se käytännössä toimii? (tyhmien kysymysten kerho, eh?) Minulla ei ole mitään lappusta todistamassa että vakuutus on olemassa tosin. En ole ennen matkustellut joten olen vähän aasi näiden asioiden suhteen.

2

727

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • dix29

      Ymmärtääkseni VAKUUTUSKIRJA täytyy olla mukana todisteeksi vakuutuksen voimassaolosta.........

    • ensin itse

      Jos sinulla ei ole todistetta mukana, niin joudut maksamaan ensin itse. Sitten saat reissun jälkeen korvaukset vakuutusyhtiöltä.
      Kannattaa kuitenkin soittaa vakuutusyhtiön numeroon ja kysyä, millä lääkäreillä heidän vakuutuksensa toimii. Yleensä matkavakuutus toimii vain äkillisissä tai ennakoimattomissa sairauksissa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin

      Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni
      Haapavesi
      83
      1589
    2. Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."

      Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä
      Maailman menoa
      72
      1400
    3. Asunnottomuus lisääntyy

      Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ
      Maailman menoa
      230
      1366
    4. Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja

      Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S
      Maailman menoa
      231
      1301
    5. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      11
      1142
    6. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1100
    7. Sulle on tullut

      Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä
      Ikävä
      104
      1059
    8. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      134
      1029
    9. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      90
      975
    10. Minä pyydän,

      jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi
      Ikävä
      65
      973
    Aihe