Tartu mikkiin.......

Huomenna Tapsa menee " Tartu mikkiin"- ohjelman nauhoituksiin :) Mun olis tehnyt mieli mennä seuraamaan sinne sitä ohjelman tekoa ( kiinnostais nimittäin samalla nähdä miten tollasia ohjelmia tehdään, kun en oo koskaan ollut yleisönä missään TV-ohjelmassa), mut ohjelman kotisivuilta luin ,että sinne otetaan vaan etukäteen ilmoittaneita ryhmiä mukaan, joten en nyt sitten sinne pääse. No onneks sen näkee sitten telkkarista ainakin. Huhtikuussa pitäis tulla tuon jakson ulos, kun kysyin sitä TV2:lta

3

344

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • et pääse sinne.

      Meillä normaaleilla ihmisillä oliskin ollut tosi hauskaa seurata sun yltiöhurmioitunutta Tapsukan kannustusta. Olisitko osannut käyttäytyä siellä yhtään fiksummin kuin tällä palstalla.

      Olisi ihan oikeasti ollut kiva nähdä millainen ihminen saa noin paljon sisältöä elämäänsä vanhasta keikkalaulajasta nimeltä T.Kansa.

      Huom! nyt en siis hauku Tapsukkaa mitenkään, vaan olisin ollut puhtaasti utelias.......

      • Se on kumma kun joidenkin täytyy aina haastaa riitaa vaikka mä kirjottaisin mitä. En kai mä sieltä nyt mitenkään oli erottunut kun olisin vaan katsellut ja kuunnellut niitten laulajien esiintymistä. Eikä tuossa ohjelmassa edes yleisöä niin kauheesti näytetäkkään ja hyvä niin, sillä mua olis kiinnostanut vaan nähdä miten tollasta ohjelmaa tehdään eikä että olisin saanut lärvini telkkariin.


      • Annu.
        Justiinax kirjoitti:

        Se on kumma kun joidenkin täytyy aina haastaa riitaa vaikka mä kirjottaisin mitä. En kai mä sieltä nyt mitenkään oli erottunut kun olisin vaan katsellut ja kuunnellut niitten laulajien esiintymistä. Eikä tuossa ohjelmassa edes yleisöä niin kauheesti näytetäkkään ja hyvä niin, sillä mua olis kiinnostanut vaan nähdä miten tollasta ohjelmaa tehdään eikä että olisin saanut lärvini telkkariin.

        Mutta eihän se nyt ole uutta että sä et ymmärrä...
        Sinä nyt vaan olet yksinkertaisesti(kirjaimellisesti)niin huvittava että sinusta saa vitsin väännettyä joka lähtöön :D


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      171
      4927
    2. Haluaisitko enemmän ?

      Haluaisitko enemmän kuin ystävyyden ? M-N
      Ikävä
      169
      1641
    3. Vihjeitä kaivatusta

      Mitkä numerot liittyy sun kaivattuun? Osa puhelinnumeroa, kengännumero tai vaikka asuinpaikan koordinaatit (😊)
      Ikävä
      66
      1457
    4. Rakas mussukka

      anna joku merkki itsestäsi. Pyydän.
      Ikävä
      65
      970
    5. Lieksa missä syy?

      Kun viranhaltijat irtisanoutuu tehtävistä? Museonjohtaja irtisanoutunut. Sivistysjohtaja lähtökuopissa ja Lieksan Kiinte
      Lieksa
      124
      807
    6. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      797
    7. Niin pettynyt

      Olen suhun ja siihen ettet koskaan kohdannut reilusti
      Ikävä
      57
      784
    8. Martina Jeopardyssa

      Telkusta tulee mainos ohjelmasta, missä vilahtaa Martina. Ai vitsi odotan sitä jaksoa, missä Martina on. Pääsee taas näy
      Kotimaiset julkkisjuorut
      191
      751
    9. En olisi uskonut et

      Suhun tutustuminen toisi elämään näin synkän varjon. Surullista kun luulee löytävänsä rakkautta ja saa vain pahaa.
      Ikävä
      66
      739
    10. miehelle naiselta

      Monen naisen kanssa olet lempinyt, mutta mua et saanutkaan 😉
      Ikävä
      76
      731
    Aihe