Corollan vakionopeudensäädin

Millaisia kokemuksia on kulutuksen suhteen vakionopeudensäätimen käytöstä viimeisimmän bensamallin Corollassa?
61312
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ja jos joku vielä tietää, mitä maksaisi jälkiasennettuna (automaattiin)?

Äänestä
  • Sorry, asiani koskee tätä automaattia. Vakionopeussäätimestä en tiedä mutta kiinnostaisi tietää oletko ollut automaattiin tyytyväinen ? Itse olen ajatellut siirtyä jatkossa myös 2-polkimiseen autoon. Hammasrattaiden järjestely saa jäädä muille. Jos löytyy kommentteja niin kiitos.

    Äänestä

  • Ape kirjoitti:

    Sorry, asiani koskee tätä automaattia. Vakionopeussäätimestä en tiedä mutta kiinnostaisi tietää oletko ollut automaattiin tyytyväinen ? Itse olen ajatellut siirtyä jatkossa myös 2-polkimiseen autoon. Hammasrattaiden järjestely saa jäädä muille. Jos löytyy kommentteja niin kiitos.

    niin uskaltaisin väittää sitä markkinoiden parhaaksi 1.6l/Aut. yhdistelmäksi. Teho ja välityssuhteet ovat autossa kohdallaan ja automaatti vaihtaa pehmeästi kuin ajatus.

    Äänestä

  • Ape kirjoitti:

    Sorry, asiani koskee tätä automaattia. Vakionopeussäätimestä en tiedä mutta kiinnostaisi tietää oletko ollut automaattiin tyytyväinen ? Itse olen ajatellut siirtyä jatkossa myös 2-polkimiseen autoon. Hammasrattaiden järjestely saa jäädä muille. Jos löytyy kommentteja niin kiitos.

    Olen ollut tyytyväinen; ei ole manuaalia yhtään ikävä. Ei se tietysti yhtä ruudikas ole kuin vastaava manuaali, mutta sopii minun ajolleni hyvin kuitenkin. Joskus olen ollut laatikon kanssa eri mieltä vaihtamisajankohdasta, mutta oikealla kaasun käytöllä voi vaikuttaa asiaan. Olen omalla kohdallani sitä mieltä, että 2000-luvulla ei tarvitse itse vaihtaa vaihteita. Kilpa-autot ovat sitten asia erikseen.

    Äänestä

  • Kävin kyselemässä itelle espoon toyotalta ja niillä se maksoi 600€

    1,6/automaatti on kyllä kiva peli...
    ei pahemmin löydy moitteen sanaa siitä.
    tehoja tietysti ei koskaan ole liikaa..

    itsellä 1,6 hb sol aut. -03 26tkm ja tyytyväinen valintaan!

    vielä kun sais hankittua alut alle..

    Äänestä

.... kulutus, mutta ei mitään hälyttävää. T-sportissa ero luokkaa alle 1l/100km. Pitää tasaisen nopeuden aika hyvin, huonompiakin virityksiä on nähty.

-Jönssi

--------------------------------------------------
Myydään Corolla T Sport, katso http://www.nettiauto.com/74131

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pepe kirjoitti:

Millaisia kokemuksia on kulutuksen suhteen vakionopeudensäätimen käytöstä viimeisimmän bensamallin Corollassa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu