tämä vouhotus laantui. Loppu kansa ei ole enää kiinnostunut tästä "kuolemantaudista".
http://www.nelonen.fi/uutiset/kotimaa/sikainfluenssan-neuvontapuhelin-kiinni
http://www.nelonen.fi/uutiset/kotimaa/sikainfluenssan-neuvontapuhelin-kiinni
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Propagandan suunnittelu on jo varmasti käynnissä seuraavaa rokotebisnestä varten.
ja muuttolinnut, hippelihei! Aika uuden bisneksen, juppijuu, se on kohta toukokuu! Linnut kakkii joka paikkaan ja lintulentsu leviää, ooiiiiih. Äkkiä piikkiä pepaan!!! Jos nyt ei tänä keväänä, niin ensi keväänä sitten taas. Ja kesällä varokaa aurinkoa, siihenhän vois kans keksiä rokotteen, siis auringon haittoja vastaan. Niin ja entäs hyttyset, ne voi levittää vaikka heppanuhaa, sitä ei olla vielä keksitty. mutta rokote varmaan on jo keksitty. Ja onneksi on yleistäsmälääke, tuo ihanainen Tamifluuuu!
Asiantuntijat ovat siirtäneet sikainfluenssan toisen aallon ensisyksyyn. Jos toinen aalto ei tule ensisyksynä, niin sitten asiantuntijat siirtävät sen ensitalveen.
päätellä, etteivät "asiantuntijat" mitään tiedä, kunhan jotain höpisevät. Esim. tuossa thl:n mainosplakaatissa ylänurkassa mainitaan, että toinen aalto VOI iskeä. Uskokoon ken taitaa tai tahtoo.
voi iskeä, ja se voi olla sitten jo muuttunutkin!