Liedossa ei huolta huomisesta.

Lietolaisten veronmaksajien taakka sen kuin kasvaa, taas tarvitaan yksi johtotason viranhaltija lisää (TS. 13.2.)
Miksi Liedon päättäjät elävät kuin pellossa? Näiden isopalkkaisten turhakkeiden palkkaaminen pitäisi kieltää lailla.
6393
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

onkohan tätä samaa yhä nyt vielä vain

Äänestä
  • monella tavalla

    Äänestä

2010

Äänestä
  • nostettu

    Äänestä

Tarvasjoki 2015

Äänestä
  • kuntaliitos

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


dmzvo. kirjoitti:

Lietolaisten veronmaksajien taakka sen kuin kasvaa, taas tarvitaan yksi johtotason viranhaltija lisää (TS. 13.2.)
Miksi Liedon päättäjät elävät kuin pellossa? Näiden isopalkkaisten turhakkeiden palkkaaminen pitäisi kieltää lailla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu