Peruspäivärahahakemus

Eli sain työkkäriltä nyt lausunnon "Etuuden maksamiselle ei ole työvoimapoliittista estettä 11.2 lähtien."

Milloin voin lähettää kelaan peruspäivärahahakemuksen ja moneltako päivältä täytän sen työtöntyötön-osion??

8 päivää vai 4 viikkoa tuosta 11.2 ??

Kiitos
1174
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Oltuasi pari viikkoa työttömänä. Siis aikaisintaan ensi viikon perjantaina.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Työtön munapää kirjoitti:

Eli sain työkkäriltä nyt lausunnon "Etuuden maksamiselle ei ole työvoimapoliittista estettä 11.2 lähtien."

Milloin voin lähettää kelaan peruspäivärahahakemuksen ja moneltako päivältä täytän sen työtöntyötön-osion??

8 päivää vai 4 viikkoa tuosta 11.2 ??

Kiitos

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu