yhteissaunassa

turhaa...

Onko fiksua mennä uimahallissa mennä yhteissaunaan naisena, vaikka intiimialue ajeltuna? Mulla on jotenkin vaan aina niin vaivaantunut olo siellä tuntemattomien tai joskus tuttujenkin miesten seassa, kun ei oo mitään karvoitusta peittämässä, kun jo muutenkin on..vaivaantunut. Rintoja taas en koe yhtään häpeällisiksi tai tarpeelliseksi peitellä, ne on niin pienetkin.. Intiimialueeni pidän ajeltuna ihan vaan hygienia- ja muista mukavuussyistä. Siellä kylpylässä missä käyn, parhaat saunat on yhteissaunoja..ja sitten mökillä ystävien kesken..ystäväni ovat niin vapaamielisiä ja ihmettelevät mitä hävettävää missään tuollaisessa on.. siellä käy koko kaveriporukka yhdessä saunassa, miehet ja naiset.

11

2578

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ole varovainen

      Minulle tuli pahoja ongelmia yhteissaunassa kylpylässä...olin siellä kaksin anoppini kanssa ja miesten puolella oli polttariporukka...yhtäkkiä saivat päähänsä tulla naisten puolelle, alkoivat tunteet käydä kuumana.Oli noloa anopille ja oli noloa miniälle...että meille tuli kiire pois.

    • ?

      Eiköhän sinne yhteissaunaan aja joku muu syy kuin hyvä sauna, kyllä siellä naistenpuolellakin lämmintä riittää.

      • älytöntä

        Ei me tajuttu edes että se oli yhteissauna, ennenkuin se porukka tuli sinne.Me ollaan maalta, ei siellä ole sellaisia saunoja.Mentiin vaan saunaan.Luuletko tosiaan, että anoppi veisi miniän alasti näytille 30 miehelle?


    • löytyy ilmoitus, kyseessä olevan yhteissauna. Mikäli jaksaa lukea.

      Uimahallin säännöissä on myös lukee "Ennen uimaan menoa peseydy".

      • sokeat

        Ei sitä kaksi maalaista ilman silmälasejaan näe, normaaliin suomalaiseen hygieniaan kuuluu muutenkin peseytyä ennen saunaa, joten siihen ei kylttiä tarvittu.


    • Miesten miellyttäjät

      Naiset suorittavat alapään karvoituksen ajelemisen miehen miellyttämiseksi. Miehet tuntevat himoa ajeltuun alapäähän, koska fantasioivat lapsiseksistä. Miksi ihmisestä on taantumassa eläin? Karvoituksen tarkoitus on nimenomaan suojata herkkiä alueita. Tätä tulisi miettiä? Jokaisella karvakohdalla on oma tärkeä tarkoitus.

      • 18+5

        Karvoitus suojaa tulehduksilta, karvoituksen poisto tekee häpyalueista tautipesäkkeitä.


      • huh huh
        18+5 kirjoitti:

        Karvoitus suojaa tulehduksilta, karvoituksen poisto tekee häpyalueista tautipesäkkeitä.

        Muistaakseni Katinkullassa koin elämäni järkytyksen, koska olen Pirkanmaalta, en ollenkaan tiennyt että Vuokatissa mennään yhdessä alasti savusaunaan ja alakerrassa on osasto missä kaikki ovat alasti yhdessä jopa suihkutiloissa. Selvisi siitä kun alastonta äijää tuli vastaan aika tavalla suihkuosastolla ja naisia myös.


      • hävyllinen muttei hä
        18+5 kirjoitti:

        Karvoitus suojaa tulehduksilta, karvoituksen poisto tekee häpyalueista tautipesäkkeitä.

        karvoituksen tehtävä on peittää häpy


    • mee terapeutille

      Sulla on itsensäpaljastelijan luonne. Ei muuta!

    • Huhhuuh

      Ei mitään häpyä

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eroa Orpo! Orpo eroa!

      Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa
      Maailman menoa
      110
      2719
    2. Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!

      Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava
      Maailman menoa
      62
      1724
    3. SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa

      Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän
      Maailman menoa
      16
      1718
    4. Naiset ei halua kilttejä miehiä

      Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,
      Ikävä
      267
      1606
    5. Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti

      Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --
      Maailman menoa
      10
      1557
    6. Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat

      Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue
      Viihde ja kulttuuri
      27
      1268
    7. Ainoastaan 10 aloitusta ekasivulla yhdeltä henkilöltä

      Kovasti on vaivaa, ei oo muuta tekemistä tällä henkilöllä päivisin ja öisin... Taas märehtimistä ja samaa jankutusta.
      Joensuu
      26
      1135
    8. Kiinteistökauppoja

      Onko totta ettö haapaveden kaupunki on ostanut vanhan kesoilin kiinteistön? Kuulemma siihen muuttaa autokorjaamo vanhan
      Haapavesi
      41
      1062
    9. RAAMATULLINEN KASTE ON SAPATTI-LAUANTAI, EI SUNNUNTAI

      Aihe, josta ehkä on eniten kiistaa kristillisten seurakuntien piirissä, on kysymys oikeasta raamatullisesta pyhäpäivästä
      Kaste
      404
      1022
    10. Menettämisestä

      Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?
      Ikävä
      81
      1015
    Aihe