Leirin kauppakeskusta vastustamaan!

Käykäähän allekirjoittamassa adressi osoitteessa http://www.adressit.com/leirin_kauppakeskus !
18387
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Ihanaa, kielletään ehdottomasti kaikki rakentaminen!! Löytyisikö adressia, jossa oltaisiin porukalla kieltämässä uusien työpaikkojen luominen Lappeenrantaan? Tai sellaista, jossa vaadittaisiin kaikkien keskustan ulkopuolella sijaitsevien työpaikkojen lakkauttamista? Jos löytyy niin laita linkki, ALLEKIRJOITAN HETI!!!!

Äänestä

Miksi sitä pitää vastustaa?
Itse olen sen kannalla.

Äänestä

Mie ainaki haluan tuon keskuksen tänne!

Äänestä
  • Kauppakeskus tänne Leriin kiitos!Mä en ainakaan vastusta.

    Äänestä

  • +++ kirjoitti:

    Kauppakeskus tänne Leriin kiitos!Mä en ainakaan vastusta.

    miksi pitää lisää rakentaa kun on jo isokristiina ja family center?!

    Äänestä

  • kysympähän vaan kirjoitti:

    miksi pitää lisää rakentaa kun on jo isokristiina ja family center?!

    V'ttuako se sinulle kuuluu? Sinunko pitäisi saada päättä mitä Lappeenrantaan saa rakentaa ja mitä ei?

    Äänestä

  • ..... kirjoitti:

    V'ttuako se sinulle kuuluu? Sinunko pitäisi saada päättä mitä Lappeenrantaan saa rakentaa ja mitä ei?

    Lainaus:
    " V'ttuako se sinulle kuuluu? Sinunko pitäisi saada päättä mitä Lappeenrantaan saa rakentaa ja mitä ei? "
    Siis, että:"huokaus" ! ! !
    Tämän vuoden riman alitus !

    Äänestä

Lappeenrannan keskusta on PERSEESTÄ!": Leiriin kauppakeskus se on lähellä prismaa ja homma toimii.

Älkää helvetissä allekirjoittako tommosia KÄVELY KESKUSTA ADRESSEJA!!!!

Äänestä
  • Ei tuollaisia nettiadresseja kukaan ota enää edes todesta. Eikö kukaan ole vielä tehnyt otoskeskuksen kannatusadressia, sillä siihen tulisi varmaan ainakin 10 kertaa enemmän nimiä :)

    Äänestä

todellakaan käy! Kannatan sitä monetsakin eri syystä.

Äänestä
  • yhdyn kaikkiin muihin edellisiin, paitsi viestin aloittajaan.

    Äänestä

  • hhjjkk kirjoitti:

    yhdyn kaikkiin muihin edellisiin, paitsi viestin aloittajaan.

    Minäkin haluan!

    Äänestä

Vähän vaikuttaa siltä, että päättäjät vastustaa Leirin kauppakeskusta, mutta kansa kannattaa...

Kyllähän toi kauppakeskus olisi juuri se, mitä Lappeenranta tarvitsee. Lisää työpaikkoja, lisää palveluja ja sijainti on vieläpä hyvä. Jos joku väittää, että Leiri on liian "syrjässä" on menettänyt kyllä otteen todellisuuteen kokonaan ja elää ilmeisesti jossain 1950-luvun ajassa.

Äänestä
  • siellä kävelee lapsia tien yli paljon, miksi pitäisi tehdä sinne suuri ja vaarallinen liikenne?

    Äänestä

  • Väitän, että Leiri on liian syrjässä.
    En ole menettänyt todellisuutta.
    Näiden kauppakeskusten on vaan tuettava kaupunkirakennetta, ja kaupunkikuvaa.
    Leiri ei tue kaupunkikeskustaa, sinne on mentävä autolla.
    Elän 2010-vuotta, en 50-lukua ! ! !
    Tarvitsemme keskustaan palveluja, emme enää laitamille, johon Leirikin kuuluu.

    Äänestä

  • wweewww kirjoitti:

    Väitän, että Leiri on liian syrjässä.
    En ole menettänyt todellisuutta.
    Näiden kauppakeskusten on vaan tuettava kaupunkirakennetta, ja kaupunkikuvaa.
    Leiri ei tue kaupunkikeskustaa, sinne on mentävä autolla.
    Elän 2010-vuotta, en 50-lukua ! ! !
    Tarvitsemme keskustaan palveluja, emme enää laitamille, johon Leirikin kuuluu.

    On kiva haluta uutta - mutta rajattomasti ei voi aina rakentaa uusia kauppakeskuksia, ostajillakin tulee rahavarat jossain vastaan ja kaupankäynti uuvahtaa.
    Se vaan ei toimi, että kauppakeskuksia sirotellaan sinne ja tänne !
    Family Center hyvänä esimerkkinä, tällaisesta rakentamisesta.
    Jotta se toimisi, sinne on saatava keinotekoinen veturi pelastamaan rakennus asiakaspulalta.
    No, Kesko saa nyt sinne edullisilla ehdoilla Kodin Ykkösen.

    Äänestä

  • ei k.keskusta kirjoitti:

    siellä kävelee lapsia tien yli paljon, miksi pitäisi tehdä sinne suuri ja vaarallinen liikenne?

    Ja keskustassako niitä lapsia ei kävele tien yli? Ainakin silloin kun sinne persläpikeskustaan viimeksi autolla erehdyin, käveli siellä lapsia ihan yllin kyllin.

    Äänestä

Minä kannatan leirin kauppakeskusta. Toivottavasti siitä tulee mahdollisimman iso ja houkutteleva lilliputtikeskusten sijaan jotka voisi purkaa. Liikennejärjestelyjä voi kyllä parantaa, että liikkuminen on turvallista niin lapsille kuin aikuisillekin. Lappeenrannan keskustan kehittyminen on toiveunta, se on huomattu vuosien aikana.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lappeenrantalainen1 kirjoitti:

Käykäähän allekirjoittamassa adressi osoitteessa http://www.adressit.com/leirin_kauppakeskus !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu