Takajalka poikki

Onko jollakin ollut kissallaan takajalan luu irtipoikki? Jos on niin luutumisen jälkeen, kauanko on mennyt että kissa kävelee ja uskaltaa käyttää jalkojaan normaalisti?
1228
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

se tais viedä 5 viikkoa.Kyse pennusta joka meni kolmellakin jalalla lujaa.Kipsiä joutu vaihtamaan muutaman kerran kasvun takia.Muutamassa päivässä palautu ennalleen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


1+20 kirjoitti:

Onko jollakin ollut kissallaan takajalan luu irtipoikki? Jos on niin luutumisen jälkeen, kauanko on mennyt että kissa kävelee ja uskaltaa käyttää jalkojaan normaalisti?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu