Raskaana oleva tyttö kateissa

9437
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Ei ehkä ole turkulainen vaan kenties vahtolainen? Tai raisiolainen? Kenties jopa syntyisin joltain aivan muulta paikkakunnalta!
Että on ihanaa heitellä arvauksia ilman pienintäkään tietoa asiasta!! Minä sitten rakastan tätä ja tunnen itseni niin niin merkitykselliseksi!

Äänestä
  • raja, mitä nettiinkään saa kirjoittaa? Varrohan vaan aloittaja, kun oikea ihminen sun tekstis lähettää jonnekin, kuis käy?

    Äänestä

  • rajaa,,,,,, kirjoitti:

    raja, mitä nettiinkään saa kirjoittaa? Varrohan vaan aloittaja, kun oikea ihminen sun tekstis lähettää jonnekin, kuis käy?

    Jospa toivosimme ettei tuolle mahdolliselle ensisynnyttäjälle kävisi huonosti meinaan eipä ole alapää synnytys ehkä mahdollista. Ja kun synnytys tapahtuu niin sairaalaan kannattaisi mennä ettei synny auton takapenkillä sillä seurauksella että synnyttäjä kuolisi komplikaatioihiin.

    Mutta tuota se ensirakkaus tekee siis sokeaksi ja varomattomaksi!

    Äänestä

  • rajaa,,,,,, kirjoitti:

    raja, mitä nettiinkään saa kirjoittaa? Varrohan vaan aloittaja, kun oikea ihminen sun tekstis lähettää jonnekin, kuis käy?

    http://www.ts.fi/online/kotimaa/112921.html

    Äänestä

Niin. Tai sitten peräti jokin likainen suomalainen. Niitähän täällä riittää.

Katso nyt vähän, millaisia juntteja arvailuja tänne kirjoitat.

Äänestä
  • ...täällä kysellä saa, mitä pahaa aloituksessa oli? Antakaa te moden huolehtia sensuurista.

    Äänestä

kun kerrotaan, että jätkä on etsintäkuulutettu, mutta nimeä ja kuvaa ei julkaista.

Äänestä
  • Etsintäkuulutettu tarkoittaa, että poiliisi etsii, kaikkien wanna-be-neitietsiville ei tarvitse kuvaa levittää.

    Äänestä

  • Rauhoitu kirjoitti:

    Etsintäkuulutettu tarkoittaa, että poiliisi etsii, kaikkien wanna-be-neitietsiville ei tarvitse kuvaa levittää.

    Miksei voi julkaista kuvaa ja nimeä niin seuraavat uhrit osasivat varoa. Lehdesssähän oli, että kaveri oli jo aiemmin karannut jonkun tytön kanssa tai vienyt mukanaan. Oikeassa elämässä olisi ihan hyvä, että huijareista , varkaista ja ihmis -ym. kauppiaista julkaistaisiin kuvia niin nuoret osaisivat suojautua ja jos seikkailuun lähtevät niin ymmärtäisivät lähteä karkuun kun alkaa poltella.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lötyykö tietoa? kirjoitti:

http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1964332

Liekkö mamu joka on pannut tuon paksuksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu