Saako laskettelumonoa jotenkin levennettyä? Kun mono on muuten hemmetin hyvän tuntuinen, villasukallakin mahtuu hyvin jalka monoon mutta jo tunnin laskun jälkeen tuntuu että mono olisi liian kapea. Alkaa särkee tosta pikkuvarpaan ekasta isoimmasta nivelestä.
Mono liian kapea?
6
1147
Vastaukset
- hvhhvhv
esim. tuolla
http://www.cinderellafit.net/ - Head..
Vai että villasukka monossa!!!! Heitä se hittoon ja hommaa kunnon laskusukat:) Ehkei tarvikaan muokata kuorta.....
- minä vain
Tarkoitin tällä lähinnä sitä että mono ei ole liian pieni, sinne toki mahtuu villasukkakin mutta en todellakaan käytä villasukkaa monossa :D ihan kunnon urheilusukka on jalas.
- alpinisti Wirtsu
Helsingissä on pitskussa ski centeri joka tekee monoja ja myös Lahdessa on siinä mäkimontun lähellä spesialistit. Laskettelu monot pitää yleensä aina muotoilla jalkaan sopivaksi. Siksi kannatta ostaa sellaisista liikeistä jola täpä palvelu on.
- yleistys!!!
Vai että yleensä pitää muotoilla? Kannattaa varmaan kattoa peiliin ensin ja mietiä etmitä on ostanu, ja sitten rupee lämmittään ulkokuorta!! Sisä kenkähän on monessa monossa muokattava! Malleja on aika monta josta valita! Äläosta sitä kaverin /naapurin suosittelemaa wannabe pallekalanderin ties mitä monoa! Vaan sovita sovita sovita sovita mahdollisimman montaa valmistajaa..........
Äläkäosta liiiiiiiaaaannnnnnn isoa monoa! - kommer
yleistys!!! kirjoitti:
Vai että yleensä pitää muotoilla? Kannattaa varmaan kattoa peiliin ensin ja mietiä etmitä on ostanu, ja sitten rupee lämmittään ulkokuorta!! Sisä kenkähän on monessa monossa muokattava! Malleja on aika monta josta valita! Äläosta sitä kaverin /naapurin suosittelemaa wannabe pallekalanderin ties mitä monoa! Vaan sovita sovita sovita sovita mahdollisimman montaa valmistajaa..........
Äläkäosta liiiiiiiaaaannnnnnn isoa monoa!Moi! Tuleeko yleensä laskettelumonaot laskettelusuksien mukaan vai tarviiks kaikki ostaa erikseen?
Kiitos vastauksista!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site425831Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers714565Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto464332SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun564111SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt873710Tytti Tuppurainen ollut aivan sekaisin viime päivinä
Pitäis varmaan tehdä huumetesti sille. "– SDP:n Tytti Tuppurainen väittää kirkkain silmin ja Antti Lindtman vierellään593229SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502413Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?342305Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat422059En uskalla ees ajatella muru
Miten mulle ois käynyt näiden raskaiden vuosien aikana jos sua ei ois ollut 🥺😧❤️ Sä oot ollut mun henkisenä tukena iha81134