Tänä päivänä

planeetat taitavat olla tosissaankin törmäyskurssissa. Huomasi jo aikaisin aamulla töissä, väittelyä ja kinastelua , pientä nakkelua puolin ja toisin, ja kaikilla kamala kiire mukamasten, niinkuin ei maailma kerkeäisi tulla valmiiksi myöhemminkin.
Väsyttäähän tämä pitkä talvi, mutta ihan pian on kevät
3133
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

tämä talvi on ollut pitkä kuin nälkävuosi . ja tylsä ja luminen ja kylmä...

Äänestä

Talvet on aina pitkiä. Loskaiset ja vettä satavat talvet on paitsi synkkiä, myös rumia.
Nyt on kaunista joka puolella ja vaikka on kylmää onhan suomalainen tottunut vaatteita laittamaan.
Oikean talven jälkeen tulee oikea kevät ja kesäkin tuntuu taas ihan hyvältä.
Meillä kanssa sitä nakkelua käydään hyvin paljon, ikävää. Itse yritän aina mennä hyvällä tuulella sinne, mutta ottaa välillä kyllä otteeseensa minutkin se ainainen narina.

Äänestä

Ei planeettoja mikään vaivaa. Eikä kaikkia ihmisiäkään, ainakin viime yö meni töissä ihan leppoisasti. Nyt pitäisi vähitellen ottaa pikku torkut. Toki aurinko paistaa hyvin houkuttelevasti ja illaksi ne jo lupasivat lumimyrskyä...

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


RIMMIR kirjoitti:

planeetat taitavat olla tosissaankin törmäyskurssissa. Huomasi jo aikaisin aamulla töissä, väittelyä ja kinastelua , pientä nakkelua puolin ja toisin, ja kaikilla kamala kiire mukamasten, niinkuin ei maailma kerkeäisi tulla valmiiksi myöhemminkin.
Väsyttäähän tämä pitkä talvi, mutta ihan pian on kevät

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu