Koululakko

Pistäkää nämä lakkoilijat takaisin kouluun kesäkuussa, vaikka juhannusviikolla tekemään tuo pinnattu koulupäivä takaisin.
2278
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

voi laittaa kesälomalla töihin. Olipas hölmö idea.

Äänestä
  • No jo nyt on perkele, miksi ei voi?
    Onhan nekin luumuilleet nurkissa ton päivän. Vai pekkasellako olivat?
    Tarviihan toi takaisin tehdä oli loma tai ei.
    Olipas hölmö kommentti.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kääpälän kingi kirjoitti:

Pistäkää nämä lakkoilijat takaisin kouluun kesäkuussa, vaikka juhannusviikolla tekemään tuo pinnattu koulupäivä takaisin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu