Hei me ollaan lähdössä hanoihin toukokuussa, olisko kellään kertoa vinkkejä mitä olis parhaita mestoja siellä? Mukana avomies ei penskoja :D
Hanoin parhaat mestat?
milla =L:D
4760
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
ho chi minhin mauseleumi on ihan huippumesta
Nami ei oo mikään menomesta, menkää Taikkulaan, Leville tai Vegasiin, jos menoja kaipaatten
hanoi sataa paljon varkaitakin on paljon n klo23 illalla ihan kuollutta paikat menee kiinni nähtävyydet lähinnä jenkkien alas ammuttuja lentokoneita ja muuta sota romua
Hanoissa on useita yökerho-diskoja, kysy hotellin respasta. Ja kävely Hoan Kiem -järven ympäri on hauskaa ajanvietettä jos ei piittaa kaupustelijoista ja kerjäläisistä. Ho Chi Minhin mausoleumi ja museo kannattaa tsekata.
http://www.minhjazzvietnam.com/EN/splash.asp.htm
on mukava mesta, sieltä sai aikoinaan hyvää ruokaakin, en tiedä nykytilanteesta. Sinne on syytä mennä jo seitsemän aikoihin jos aikoo ruokailla ja sen päälle voi nauttia musiikista.
Vanhan kaupungin alueella on alkuillasta mielenkiintoisia Bia Hoi -kuppiloita eli paikallista "hanakaljaa", joka ei maksa oikeastaan mitään. Tutustuu samalla paikallisiin.
Vältä riksoja ja ns. villejä takseja. Myös kaikkein halvimmat minihotellit ovat pahoja rahastusloukkoja, mikään ei pidä mistä sovitaan.