Ja lukuisiin asiakirjoihin, lausuntoihin kirjannut pojallani olevan pakkoliikkeitä. Joskus kun asiaan puutuin ja vaadein selvitystä, muuttuivat pakkoliikkeet perusturvajohtajan luonnehdinnassa lieviksi pakkoliikkeiksi. Minkäänlaista lääketieteellistä näyttöä tällaisista pakkoliikkeistä ei ole. Ei ole kuitenkaan koskaan todettu pakkoliikkeitä vaan päin vastoin minulla on lääkärinlausunto jossa ilmoitetaan ettei ole pakkoliikkeitä havaittavissa. Lääkärintutkimuksessa kävin poikani kanssa juuri sen vuoksi että Köyliön perusturvajohtaja väitti pojallani pakkoliikkeitä olevan. Kaikki minut ja poikani tuntevat tietävät ettei hänellä ainakaan ennen huostaanottoa ole ollut pakkoliikkeitä. Maanantaina tulen taas vaatimaan Köyliön perusturvajohtajalta selvitystä asiassa. Mikäli ei selvitystä anna, teen häntä vastaan rikosilmoituksen virkavelvollisuuden rikkomisesta.
Vastaukset 2
- Dolly the cheep
Onhan kysymys sinun geeneistäsi. Sullakin on jonkunlainen pakkoliike tunkea päisvästä päivään tuollaista narsistista sontaa tänne palstalle.
- Juhan Ludvig Toki
pimee. Siis todella sun kanootista on kaikki inkkarit hypänneet jorpakkoon ja muumitkin ovat laaksostasi livahtaneet karkuun.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 731157
- 711112
- 66916
- 95859
- 49747
Jasmin vauhdissa
Kyllä pitää Jassulla kiirettä, kun yhtenään menoa mun äidin, isäpuolen ja Markon kanssa Ossianin ollessa tietysti sulois245734- 25649
- 72649
- 54646
- 40590
