Lumilauta ja kunnon laskuremeet...

Lumilautailu <3

Tiedän että aiheita on tästäkin satoja ehkä jopa tuhansia, mutta kun en koskaan saa selvää niistä viesteistä.

Joten tarvitsisin nyt itelleni Lumilaudan ja kunnon laskuremeet. Oon ite 153 cm pitkä ja painan 55 kg.. tyttö siis olen. Etin semmosta kunnollista ja kohtuu hintasta. Että ei mitään 400 euron lautoja oo nyt hakusessa, ku ite kuitenkin alottanu vuos sitte ja se oma lauta olis vähä jo ''pakollinen''. Sanokaa joitain hyviä merkkejä ja nettikauppoja koska täältä ei oo mahollista päästä mihinkään huippu urheiluliikkeeseen.

Toinen juttu olis nää laskuremeet. Itellä käyny pieneksi entiset ja nyt olis hinku tilata heti uuet. Uskonpa että pitää olla sitä ilmavaraa niissäkin koska en voi sietää ihossa hingauttuvia housuja jne. sitte toinen juttu olis et ku nyt on ollu kaikilla tuttuilla näitä ''normeja'' laskuasuja että kokonaan ruskeita tai valkoisia niin alkaa käydä vähän tylsiksi joten plussaa olis jos sitä väriäkin löytyis.. näistäki vois jotai semmosia kestäviä merkkejä, ja tietty nyt periaatteessa niitä kauppoja etitään.

Jospa nyt jotain saisitte selvää :'D

1

931

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lautailija 4ever

      Tässä muutama nettikauppa. www.blue-tomato.com, myboard.fi, boardstock.fi

      Oikea laudan mitta tällä hetkellä on noin 140cm eli karkeasti oma pituus*0.9. Noin leuan ja nenän väliin. Laudan leveys määräytyy sinun kengän koon mukaan. Kannattaa kysellä vaikka sähköpostilla liikkeestä tarvittavat tiedot kertoa, mikä olisi sinulle sopiva kengän koko, laudan malli (oikea pituus ja levyinen) ja oikean kokoinen side. Samalla voit kysyä, mikä olisi oikea vaatekoko.

      Merkeistä yleisimmät ovat Burton, Nitro, K2, Ride ainakin. Blue-Tomatosta löytyy vaatteita ja lautoja aika laajasti useilta merkeiltä mutta laatu/merkki myös maksaa. Katsele noista osoitteista yleislautoja ja naisten mallin lautoja niin näet hintatason.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluatko että unohdan sinut kokonaan

      Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j
      Ikävä
      92
      1423
    2. Haapaveden upea kurvikuningatar

      No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga
      Haapavesi
      88
      1019
    3. Millä nimellä

      kutsut kaivattuasi omassa mielessäsi?
      Ikävä
      42
      854
    4. Pisa-tulokset.....

      Tuoreen tutkimuksen mukaan suomalaisten osaaminen on edelleen OECD-maiden keskitasoa parempaa. Kantaväestön oppilaiden
      Maailman menoa
      297
      768
    5. Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää

      WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️
      Ikävä
      84
      666
    6. Jos ajattelit että

      Annan anteeksi niin en anna.
      Ikävä
      50
      654
    7. Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin

      Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.
      Ikävä
      35
      631
    8. 44
      630
    9. Sinulle viestiä

      Me sitten oikeasti tutustutaan ensin!!
      Ikävä
      47
      627
    10. Tiedät että on

      Tunteita yhä ja edelleen. Ehkä molemmin puolin.
      Ikävä
      28
      584
    Aihe