Olemme varanneet matkan kaveriporukalla Kanarialle toukokuussa. Tarkoitus vähän rentoutua ja hakea rusketusta ennen lakkiaisia. En ole ollut siellä aiemmin enkä tiedä mikä on tapana hotellin altaalla / rannalla bikinien käytön suhteen, lähinnä yläosan! Porukassa on sekä jätkiä että muijia, mutta vain yksi vakkari pari, joten hieman kyseenalaista tuo tissit paljaana hilluminen.
Yläosat vai ilman?
abi 2010
4516
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ei siinä mitään kyseenalaista. Jos pää kestää niin antaa palaa. Muussa tapauksessa pidä tissit piilossa. Ei ole olemassa sääntöjä ellei sitten hotellilla ole nudismikielto. Ja miksei muuten saman tien voi olla alaosattomissa, jos kerran kehtaa olla yläosattomissa? Same difference kunhan pitää jalat suunnilleen yhdessä.
lienee kulttuurikysymys. Käytännössä Kanariallakin on kaiketi saanut makoilla rannalla vapaasti 60-70 luvun seiväsmatka-ajoista asti. Eikä tartte mennä syrjemmälle naturistien osaan. Ellei sitten vie muassaan meiltä urpotyyppejä, joiden vuoksi pitää olla varautunut :D
Kulttuuri tulee mukaan, jos osallistuu paikallisiin retkiin. Helposti mokaa vahingossa, jos ei arvaa tai tule esim.oppailta kysyneeksi. Mm.kirkkokohteissa pitäisi olla ns.arvokkaammin pukeutunut Kanariallakin. Varmaan vallitseva katolilnen uskonto vaikuttaa. Mutta ranta-alueilla rahaa tuovia turisteja katsotaan läpi sormien. Onko eri rantakohteiden tai saarien välillä havattavia eroja, siihen voivat tietävämmät vastata.
Kannattaa ottaa huomioon, että jos porukassa olette, niin tissit paljaana hilluminen voi häiritä paljon myös poikia, vaikkeivät he sitä kehtaisi myöntääkään.
Tämä tälle palstalle kuuluu.Seksialueella on nudismi ja naturismi palsta.Tämä avaus kai kuuluisi sinne tai jonnekin ajanviete palstalle kuten huuhaa ja eikö ole jopa matkustelu palsta olemassa Suomi24:ssä.
Taidat olla joku setämies joka tänne kirjoittelee noita juttuja.