Näkevätkö miehet paljon seksiunia?
Olen herännyt monesti yöllä, kun poikaystävälläni seisoo ja hän hyväilee itseään minua vasten. Minusta hän todellakin on unessa, vaikka tuntuu oudolta, että joku voi olla niin syvässä tiedottomuudessa.
Olen herännyt monesti yöllä, kun poikaystävälläni seisoo ja hän hyväilee itseään minua vasten. Minusta hän todellakin on unessa, vaikka tuntuu oudolta, että joku voi olla niin syvässä tiedottomuudessa.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kyllä joskus niitä näkee, mutta murros-iän jälkeen niiden määrä tippuu...
Harrastin erään muijan kanssa yks ilta seksiä, käytiin nukkumaan ja herättiin yöllä vielä uudestaan harrastamaan seksiä. No sen jälkeen nukahdettiin taas ja näin unta, että harrastin pitkäaikaisen ihastuksenkohteeni kanssa seksiä koulussa. Unessa hän suuteli kesken kiihkeän aktin minua hellästi ja samalla heräsin tuon vieressä nukkuvan naisen suudelmaan, toisinsanoen palasin todellisuuteen vaikken oisi halunnutkaan. No sainpa ainakin taas kerran seksiä =)
Takaisin asiaan, kyllähän noita seksiunia tulee nähtyä vieläkin mutta harvoin niitä muistaa kunnolla, saatika ollenkan. Harmi...
Hyvä huomio Kata!.
Minullakin,niin kauan kuin muistan,aivan lapsesta saakka,on seurannut tuo hauska ilmiö,eli yölliset erektiot.
Miehillä siittimen erektio syntyy REM-unen aikana,eikä erektio liity mitenkään nähtyihin uniin,vaan siitin jäykistyy unen aiheista riippumatta.
Siitin jäykistyy,ja seisoo kivikovana,vaikka näkisit unta ojan kaivamisesta turvesuolla.
Normaalin 7 tunnin unen aikana siitin jäykistyy varsinkin nuorilla miehillä 4-6 kertaa,ja yksi erektio kestää 20-40 minuuttia kerrallaan.
Murrosiässä,ja alle parikymppisenä tulee aika usein siemensyöksyjä,joihin niihinkään en muista aina liittyneen kummempia seksiunia.Siihen vain heräsi kun siemensyöksy oli alkanut ja lämmin siemenneste valui vatsalle,tai muuten pöksyihin jos nukkui kyljellään.
Oli inskan tuntuista kun pöksyissä oli märkä lätäkkö :-(
Oletko sinä Kata saanut orgasmeja nukkuessasi koskaan?.
Toisaalta on aika kiva tunne herätä yöllä,milloin vaan ja todeta että penis on erektiossa,ja nukahtaa taas uudelleen.
Itse käytän yöllä väljiä boxereita,tai nukun ilman pöksyjä,niin penikseni nukkuessani jäykistyessään pääsee seisomaan luonnollisessa asennossa.Ei tiukat pöksyt ole terveelliset jäykistyvälle penikselle,eikä mieelyttävän tuntuisetkaan.
Kyllä seisoo vielä näinkin vahana, vaikka naidaan vaimon kansssa paljon. Huomattavasti keskimääräistä enemmän. Asia on niin ,että aktiivisuus tekee aktiiviseksi. Sitä hyvää haluaa lisää ja lisää. On se niin ihanaa tää seksi. KAIKKI TÄMÄ PERUSTUU LUOTTAMUKSEEN. Silloin jos molemminpuolinen luottamus ja kunnioitus niin seksikin sujuu,ellei ole kovin paljon sairauksia.