kasvojen kalpeudesta

Hei

Käytän lääkärin määräämää provera 10 mg. olen ollut huolestunut siitä, kun kasvot ovat olleet aika kalpeat
jo jonkun aikaa. Sillä yleensä olen ollut talvisin kesän jäljiltä selvästi kasvoista tummempi.
Elokuussa hemoglobiini oli 134, mutta jos se on laskenut, niin voihan tämä johtua ainoastaan siitä? Vai tuleviin
vaihdevuosiin?
Olen kova ulkoilemaan ja urheilemaan, hiihdän paljon. en tupakoi.
1245
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Älä vittu pöhköjä puhu!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vaihdevuosista kirjoitti:

Hei

Käytän lääkärin määräämää provera 10 mg. olen ollut huolestunut siitä, kun kasvot ovat olleet aika kalpeat
jo jonkun aikaa. Sillä yleensä olen ollut talvisin kesän jäljiltä selvästi kasvoista tummempi.
Elokuussa hemoglobiini oli 134, mutta jos se on laskenut, niin voihan tämä johtua ainoastaan siitä? Vai tuleviin
vaihdevuosiin?
Olen kova ulkoilemaan ja urheilemaan, hiihdän paljon. en tupakoi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu