Moi!Osaisiko joku kertoa millainen paikka Petang on katukiveyksien ja tuolilla liikkumisen kannalta?Liikun käsikäyttöisellä pyörätuolilla eikä pienet kynnykset haittaa,mutta olisin kiinnostunut esim.onko alue kovin mäkinen?Ovatko tiet asvaltoituja?ym.asioista.
Olemme pärjänneet mieheni kanssa kyllä esim Egyptissä ja Tunisiassakin,jotka ovat pyörätuolinkäyttäjälle varsin hankalia paikkoja,mutta olisi kiva tietää mahd.paljon ennen matkaa!
Kaikki vinkit ja tiedot ovat tervetulleita!Onko muuten Malesiassa kuinka todennäköistä saada noita vatsatauteja ja millainen hygieniataso?
Pyörätuoli ja Petang
homppaa1111
2
464
Vastaukset
- homppa1111
Pieni virhe-Penang.
- Penangista
en osaa sanoa mitää, mutta tuota hygieniaa voin kommentoida.
Parin viikon reissulla ei kummallakaan ollut vatsan kanssa mitään ongelmia. Yleensä Neidin vatsa reagoi helpolla Emme kyllä syöneet missään katukuppilossa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja15214486Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant408326Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va486082SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1705685Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3124447HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.694327Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm584080Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot263975"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1153730Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta
Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan692713