Pyörätuoli ja Petang

homppaa1111

Moi!Osaisiko joku kertoa millainen paikka Petang on katukiveyksien ja tuolilla liikkumisen kannalta?Liikun käsikäyttöisellä pyörätuolilla eikä pienet kynnykset haittaa,mutta olisin kiinnostunut esim.onko alue kovin mäkinen?Ovatko tiet asvaltoituja?ym.asioista.
Olemme pärjänneet mieheni kanssa kyllä esim Egyptissä ja Tunisiassakin,jotka ovat pyörätuolinkäyttäjälle varsin hankalia paikkoja,mutta olisi kiva tietää mahd.paljon ennen matkaa!
Kaikki vinkit ja tiedot ovat tervetulleita!Onko muuten Malesiassa kuinka todennäköistä saada noita vatsatauteja ja millainen hygieniataso?

2

513

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • homppa1111

      Pieni virhe-Penang.

      • Penangista

        en osaa sanoa mitää, mutta tuota hygieniaa voin kommentoida.
        Parin viikon reissulla ei kummallakaan ollut vatsan kanssa mitään ongelmia. Yleensä Neidin vatsa reagoi helpolla Emme kyllä syöneet missään katukuppilossa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      307
      3015
    2. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      61
      2343
    3. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Uskonnot ja uskomukset
      349
      2033
    4. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      119
      1806
    5. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      126
      1729
    6. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      212
      1385
    7. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      66
      1359
    8. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1337
    9. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      68
      1263
    10. Rakas nainen ymmärsin

      Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
      Ikävä
      78
      1233
    Aihe