Moi!Osaisiko joku kertoa millainen paikka Petang on katukiveyksien ja tuolilla liikkumisen kannalta?Liikun käsikäyttöisellä pyörätuolilla eikä pienet kynnykset haittaa,mutta olisin kiinnostunut esim.onko alue kovin mäkinen?Ovatko tiet asvaltoituja?ym.asioista.
Olemme pärjänneet mieheni kanssa kyllä esim Egyptissä ja Tunisiassakin,jotka ovat pyörätuolinkäyttäjälle varsin hankalia paikkoja,mutta olisi kiva tietää mahd.paljon ennen matkaa!
Kaikki vinkit ja tiedot ovat tervetulleita!Onko muuten Malesiassa kuinka todennäköistä saada noita vatsatauteja ja millainen hygieniataso?
Pyörätuoli ja Petang
homppaa1111
2
513
Vastaukset
- homppa1111
Pieni virhe-Penang.
- Penangista
en osaa sanoa mitää, mutta tuota hygieniaa voin kommentoida.
Parin viikon reissulla ei kummallakaan ollut vatsan kanssa mitään ongelmia. Yleensä Neidin vatsa reagoi helpolla Emme kyllä syöneet missään katukuppilossa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.3073015Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka612343Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3492033- 1191806
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois1261729Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2121385- 661359
- 661337
- 681263
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl781233