Kuinka tämä on mahdollista!?
http://yle.fi/alueet/lappi/2010/02/piilovaikuttajat_vaijyvat_netissa_1459636.html?origin=rss
http://yle.fi/alueet/lappi/2010/02/piilovaikuttajat_vaijyvat_netissa_1459636.html?origin=rss
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Kervinen saanut ilmi selvästi aiheettoman kunnianloukkaustuomion. Eikö edes asiakirja-asia pitäisi saada kaupungin puolelta kuntoon!
Persut ei tule saamaan asiakirja-asiaa minnekkään. Freddy von on ilmoittanut ettei persut tee asialle enempää kun on kerran jo kertaalleen syyttämättäjättäminen tehty!
Voitte tarkastaa von Wonten kerronnan Ylen radiouutisesta kaakkois-Suomen netistä!
lähde:: http://www.iltalehti.fi/uutiset/200907199951132_uu.shtml
Lehti:
Korruptio kätkeytyy hyvä veli -verkostoihin
Sunnuntai 19.7.2009 klo 08.50
Pienen maan piirit ovat niin pienet, että syntyy henkilösuhteita ja tarvetta vastapalveluksiin.
- Hyvä veli -verkostot, puoluerahoitus ja muut eliitin yhteydet ovat täällä niin systeemisiä, että eihän täällä edes tarvitse suoraan lahjoa ketään, kertoo tutkija Paavo Isaksson Helsingin Sanomille.
Lehden mukaan kansainvälisten vertailujen pohjalta syntynyt uskomus siitä, ettei Suomessa ole korruptiota, on vain osa totuudesta. Suomalaisen yhteiskunnan rakenteissa olevaa korruptiota eivät tunnista edes lahjonnanvastaista työtä tekevän Transparency Internationalin indeksit.
Helsingin Sanomien mukaan puutteet poliittisen rahoituksen avoimuudessa ovat niin räikeitä, että Suomea on verrattu Valko-Venäjään.
Lehden mukaan pienessä maassa ei voi välttyä tiiviitä henkilösuhteilta, eikä palveluksia, kiitoslahjoja ja muita tunnearvoisia etuja mielletä korruptioksi.
- Etenkin kuntasektorilla ja paikallistasolla esiintyy erilaisia kaksoisrooleja. Mutta totta kai pienessä maassa osallistujia päätöksentekoon tarvitaan. Aktiivisia ihmisiä on rajattu määrä, kertoo keskusrikospoliisissa korruptiota tutkiva rikoskomisario Jenni Juslén.
missä muuten kävit armeijan juho ??
Pidän sinua järkevänä ja tulevaisuuden poliitikkona. Tällöin olisi viisasta irtautua täysmittaisesti tapaus Kervisen asiasta.
Tapaus Kervinen on hankala, mutta viisas väistyy ylivoiman edessä, ja ymmärtääkseni sinulla viisautta paljonkin. Siten on järkevää, että irtaudut Kervisen asiakirja-asiasta Wonteghemin neutraalilla menettelyllä ja keskityt oleelliseen kaupunkipolitiikkaan, jossa kannatusta voit kohentaa ilman turhaa yksilönoikeusrulettia, joka tiensä päässä lähipäivinä Kervisen saadessa suhteellisen ankaran rangaistuksen.
tuosta jatkuvasta tuomion julistuksesta Kerviselle jotain mielihyvää itsellesi ? Olet varmaan tuominut Kervisen koviin rangaistuksiin jo tuhat kertaa parin vuoden aikana. Vaikka jotain ihmistä vihaisi kuinka paljon tahansa, niin päivittäinen tuomion julistaminen vihaamalleen ihmiselle lähentelee jo saatananpalvontaa. Onko sulla ken ties Voodoo nukke, jota heiluttelet kynttilän edessä ?
Lietsot vihaa ja kostoa ihmiselle, joka haluaa selvyyden omaan ajojahtiinsa. Miksi ?
VAI TURHAA YKSILÖNOIKEUTTA, SUURI TOTEMIPAALUMME ON LÄPIMÄTÄ UGH
Juho tuskin ottaa takin kääntäjän titteliä itselleen, toiseksi ei Juho pysty vaikuttamaan siihen mitä muut persut tekee. Kolmanneksi mainitsemasi ylivoima voi poliisitutkinnan kautta muuttua alivoimaksi.
Juho myös keskittyy muihinkin asioihin, yksilön oikeuden poltaminen ei ole turhaa rulettia kuitenkaan, nythän tämä paljastaa sen aatteen mitä muut puolueet asiasta ja yksilönoikeudesta välittävät. Toivottavasti se näkyy tulevissa vaaleissa, kuntalaiset voisi hyvin todeta Media Agentin vastapuolen joksikin muuksi puolueen jäseneksi valtuutettuna kotkassa.
Ymmärtämättömyys kukoistaa
Media-agentti16.1.2010 19:11
Lukijoissa ymmärtämätöntä aineistoa huomattavassa määrin. Päätoimitta ei voi aina valvoa rivitoimittajien kirjoittamia artikkeleita niiden tietojen suhteen. Usesti toimittajat kyllä tietävät mistä kirjoittavat. Niin lienee tapahtunut myös Kervistä koskessa uutisoinnissa.
Ei uutinen ole perätön silloin kun se tehdään sen hetkisten tietojen perusteella.
lähde suomi 24.fi
Toiminta yhteisöä vastaan
Media-agentti6.1.2010 23:57
Mielestäni Kervinen on toiminut vakavalla tavalla yhteisöä vastaa ajamalla kohtuuttomilla oikeusturvakeinoilla omaa subjektiivista yksilönoikeutta, välittämättä vikamiehille ja viranomaisille aiheutetuista lieveilmiöistä.
Uusliberaalinen agitointi stop
Media-agentti1.1.2010 23:29
Hyvää uutta vuotta vaan Kervisellekin, toivon mukaan tuomioistuin määrää uusliberaalisen agitointisi lainvoimaiseksi kunnianloukkaustuomioksi, joka olisikin sinulle uusintarikos ja täten raskauttavin perustein sanktioitu.
Aihetta enempään.
lähde:suomi 24.fi
lähde /suomi 24.fi
Kervisen asiakirja-adressi tyssäsi
Kirjoittanut: Media-agentti / 27.7.09 / klo 11:11
lainaus/
Mitä ilmeisemmin adressi on rikosaineistoa, ja ilman sitäkin tyydyn virkamiesten päätöksiin, ja näin vireillä olevaan prosessiin ei ole syytä puuttua yleisen edun vuoksi enemmälti.
Eihä media-agentti aja muuta kuin yhteisöllisyyttä!
Loistavaa itseironiaa. Kukas se tätäkin palstaa on kaikista parhaiten viimeiset kolme neljä vuotta hyväksensä manipuloinut?
Melkoinen veijari mieheksi kyllä.
http://www.yle.fi/player/player.jsp?name=El%E4v%E4+arkisto%2F06503_1
Itsehän äänestätte!!