Mitä Noksulle kuuluu? Vituttaa teidän puolesta - olis se pitänyt arvata, kun tehtaanjohtaja vaihtuu. Otetaan Espoosta koreileva kloppi lopettamaan koko tuotanto..näinhän se taitaa olla.
Noksu
mitä kuuluu
121047
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
V*****ko tiell kyselet? Oottelehan iha rauhasa ens viikkoon, ni asia selkenee siulleki.................
Pöljä..maaliskuun loppuun saa roikkua löyhässä hirressä. Latojat varmaan saa kaikki kenkää, koska modulivalmistus loppuu.
Loppuuko sieltä se koneladonta kokonaan? Onko siellä sitten korjaajillekaan enää töitä?
Tuleekohan siitä pelkkä atotehdas? Eli vain pakkaushommia???
Pelkkää pakkausta tulevaisuudessa, kuten Bochumissakin ennen lopetusta..ei hitto soikoon hyvältä näytä!
Huhu kertoo, että korjaus ulkoistettaisiin..voi olla ihan paskapuhettakin, mutta mihinkään ei voi luottaa.
Ei tehdas varmaan montaa vuotta elossa ole - pala palalta näyttää loppuvan.
tuli lähdettyä sieltä hyvän sään aikana. Lähdin opiskelemaan eikä yhtään kaduta!! On saanut elämään sisältöä. Ja normaalin ihmisen unirytmin:-)
Meikäläinen lähti kans ja opiskelu maistuu. Kivaa nukkua yöt.
Noksu OLI todella kiva työpaikka. Työkaverit sen tekivät.
Sitten tulivat pahvilinjat ja porukka hajosi.
Milloinkahan siellä vielä olevat tajuavat, ettei se työnkuva
pahvilootien keskellä ainakaan parane...?
Vois olla hyvä vaihtoehto..Noksu OLI hyvä ja kiva työpaikka, mutta nykyisin menee mielenterveys jatkuvien yt-neuvottelujen takia..ei tätä rumbaa kukaan jaksa, kuukauden välein uudet yyteet.
Minäkin viihdyin kyllä Nokialla ennen, olin koneladonnassa, hyvä työnantajahan se oli, oli hyvät edut ja kivat työkaverit, vain nelivuorotyö oli rankkaa ja sitten se, kun ladontalinjoja alettiin ajaa alas ja poruukkaa joutui atoon. Lähdin ennen kuin jouduin sinne. Nyt sinne kai sitten joutuu kaikki latojat tai irtisanotaan. Kai loppuu työt myös korjaajilta rc:stä?
Opiskelu on ihmisen elämää, juuri siksi, että saa nukkua yöt ja päivällä olla ihmisten parissa. Ja opiskella sellaiseen ammattiin, jossa ei tarvitse tehdä yötyötä!! Onneksi uskalsin lähteä vaikka silloin päätös lähtemisestä tuntui vaikealta...mutta aavistin, että homma tulisi menemään koko ajan pahemmaksi siellä...
Pahemmaksi vaan menee koko ajan..kyllä tämä on selvää alasajoa pala kerrallaan.
Ei tule "pelkkää pakkausta". Kyllä sinne ENO jää, ja sen puolen määrät tulevat kasvamaan rajusti. ATO:n tuotantomäärät taitavat laskea vastaavasti. Sillä perusteella voi veikata, että suuri osa operaattoreiden irtisanomisista (n. 180) menee ATO:n puolelle, mutta eihän näitä tiedä.
Ei ENO jää..modulivalmistus lopetetaan ja siirretään Kiinaan..
Lopettakaa paskanjauhanta täällä kyllä te kaikki saatte tietää aikanaan kuka saa kenkää kuka ei...