mitäs jos nyt vain raahaisit itsesi sieltä vaikkapa viikonloppuna kahville tänne, niin loppuisi tämänkin tyhjänpäivänen pälätys täällä? Jos ei niin unohda koko juttu.
kuuleppas
kyllästynyt tähän
45806
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 45
Vanhimmat
osoite niin hän voi vaikka tullakkin ja viikonloppuun on viellä aikaa?
suunnitelmat ehtii muuttua moneen kertaan..
siis???? Mielelläni, mutta minne ja kuka kutsuu?
kuin Neitsyt Maria kutsuu J,miestä kahveelle.>>>>>>> Hän onkin viikonloppuna vapaa koska itse lähden matkoille. Käy kimppuun kuin sika limppuun.
Ps. Saat lainata:)
rupee, niin kuin hetkeksikään en ala...
mutta senhän sinä jo tiedätkin.
jos eräs tietty hän olisit.. Mutta tällaisten kutsujen perusteella ei vain uskalla. Joten laita henkilökohtainen kutsu muualla kuin palstoilla hänelle, kenet kahville haluaisit. Ehkä hän ei haluaisi unohtaa koko juttua.
T..LI. Syön hatullisen paskaa jos saat hänet kahville.
mutta jotain muuta hehe
aloittaja onkin laittanut kutsun menemään henkilökohtaisesti.
Siis pyydätkö mua kylään teille ???? Olis kiva tavata seuraajani :))
seuraajasi, vaan muinainen edeltäjäsi.
nykyinen ystävä.
tietää sinustakin.
mitään oikeutta kertoo musta kenellekkään.
mikä alue 05 vai 02
ei mitään oikeutta. muista.
vai onko se meidän rea... pikku jako rasia juha pohtii
juha saa pohtia ihan rauhassa :)
..........
kuinka sä et tunnista käsialaa ? voi juha - parkaa :)
muistatko :-)
:) :)
syntyy ryntäys, kaikki ovat niin kahvin perään.
mennä tuntemattoman luo kahville, jos vähääkään itsesuojeluvaisto toimii. Voi jopa päästä hengestään.
Ihmiset ovat katalia ja arvaamattomia, sudet kulkevat lampaiden vaatteissa nykyään, niin kuin ennenkin.
Turvallisempaa juoda kahvit yksin tai kaksin kahvilassa, jossa on muitakin !
Taidan sitten siirtyä teehen.
juoko teetä, kahvia, kaakaota tai kaljaa. Ei kannata ventovieraan kanssa kaksin, vai julkisessa paikassa.
Uskokaa. Tää on tosi, ei peloittelua, vaan itsesuojeluvaistojen herättelyä !
Ettei sitten tarvitse jälkeenpäin parkua ...23
vaan juotkin.
Ollaan tutussa seurassa. Tutut on turvallisia.
Ai, täällä olikin tuttujen turinatuokio, jaahas . Minä en ainakaan tunne teitä ?
" Keitä te ootte te nuoret poijat/tytöt, kun en mä tunne teitä ? Piupali paupali piupali paupali, kun en
mä tunne teitä . Oootteko tulleet, ootteko tulleet kahvianne ryystämähän, piupali paupali, piupali paupali
kahvejanne ryystämäähän ! " Himan huumoria ikävöijille !
Kirjoitatpa mitä tahansa, aina tuttu vastaa. Ikävöidään kaikki täällä kilpaa toisiamme, ja rakastetaan.
no kiva, jos tuttu vastaa, jee ! Juu, ikävöidään vaan ja kaipaillaan ja rakastetaan, niin maan perusteellisesti
Piupali paupali piupali paupali, toisiamme ikävöidään ... ;D
todellakaan ole! ..ettei tarvi turhaa kenenkään parkua.
joo, mutta ensin pitää tulla kutsu ja jos ei tuu, niin antaa olla.
vähäjärkinen ? Nimetön viesti kutsuna eikä ees onko m vai n ? Eiköhän se oo unohtanut sut jo aikaa sitten.
viitti kettään vähäjärkiseksi haukkua, tuhma olet ite . Ei kai täällä ny kukaan nimiänsä ja osoitteitansa
julukase ja pyydä kahveelle, höpsin pöpsin . Älä oo tosikko, hiukan huumoria kehiin, pleace !
Voivat hyvinnii julakaista. voivatpa hyvinnii pyyjellä kahville.
Eihän susta oo muuhun kun ko. viesteihin, ja se on helvetin vähän ja osoittaa täydellistä aivottomuutta.
That s it !
Miestä siis haetaan. Laitahan aloittaja kutsu tulemaan oikeeseen osoitteeseen.
Holmes on näköjään vailla päiväkahviseuraa !
Holmes james nukkumatti lucifer ring a bell :!-)
vähän muutakin :)
kaikki vastaajat, se on turha ikävöidä täällä, jos ei ole valmis kuitenkaan loppupeleissä kohtaamaan kasvotusten. Joten antaa olla... lopettakaa se marina.
saa ikävöidä, kuka vaan ja ketä vaan , et voi kieltää sitä . Kasvokkain kohtaaminen ei aina ole niin
yksinkertaista ja helppoa, olemmehan mollisointuinen tuppisuukansa ja sinähän tiedät sen ?
Täältä saa lukea kaikenlaista liirumlaarumia ja henkilöiden analysointia, tuntematta ketään henk.kohtaisesti
luulemalla ja arvailemalla, mutta yksi asia on fakta ... tänne voi ja saa purkaa ikäväänsä ja tällainen palsta on
erittäin hyvä ja tarpeellinen, etenkin ihmisille, joiden on vaikea puhua tunteistaan ja joilla ei ole
ketään sellaista henkilöä, jolle purkaa tuntojaan.
Maistuvia aamukahveita vain kaikille rohkeille ja vähemmän rohkeille ja ap: sinäkin olisit voinut
kahvikutsusi laittaa muulla tavoin, kuin yleiseen arvailuun, niin että turhaan kehoitat lopettaa marinan !
osua sulla arkaan paikkaan vai? Juodaan kaikki kahvimme yksin...parempi niin ja kärvistellään ikuisessa ikävässä.
arkaan paikkaan, mutta ihmetyttää, miksi laittaa kahvikutsua ikäväpalstalle, jos voi laittaa sen yksityisesti
suoraan, kaipaamalleen henkilölle ja sitten vielä kehoittaa muita lopettamaan marisemisen/ikävöinnin .
Rakkauksia tulee ja rakkauksia menee, ikävöintejäkin tulee ja menee, loppuvat aikanaan .
Ei ikäväkään ole ikuista, kyllä se siitä ...
Mukavaa päivää kaikille, ystävällisyyden hengessä ! :D
voitettii sitte 2-0! vaa sehä meile passaa... taas kevättä pukkaa...mite tuo heinä tilanne...piisaako kessään? terv:minä (täältä jostain)
Käyppä kuule tarkistamassa se heinä tilanne,juodaan sit ne kahveet,pullakin olisi!
son tuntijavartti "jos ärsyynnyn ja käyn ite tarkistaan.jaa että oikee vehnästäki olis...rusinasilmäl...eikait