Tarvike

osista, esim volvo pentaan malli 2002 -86 Mitä siihen saa ja mistä tarvikkeena , kun alkuperäiosat maksaa kohtuuttomia jopa nelinkertaisia hintoja.. nim tiukka budjetti veneilyssä.
4389
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

löytää US Partsista, suodattimia saattaa löytää ihan autoharakiristä. Varsinaiset koneenosat kyllä taitaa olla pakko hakea Volvolta.

Kyseenalaista, paljonko kannattaa nähdä vaivaa vaikkapa suodatinten haeskeluun, kun hintaero ei noiden pikkukoneiden vaatimissa satseissa ole kuin 10-20 euroa per vuosi.

Äänestä
  • dieselinpumppu volvolla n. 200e , sama tammerdieselissä n.50e... erotus 150e

    Äänestä

saa tänäpäivänä ja googlella löydät tavaran mailmalta jos Suomessa ei ole tarjolla. Säästö onkin sitten jo toinen juttu.

Ja seuraavalla kerralla mietit budjetin jo konetta/venettä valittessa. Volvoon mikään ei ole halpaa minkä joutuu alkuperäisenä ostamaan, mutta toivottavasti sen tarvittaessa nopeasti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nesttoor kirjoitti:

osista, esim volvo pentaan malli 2002 -86 Mitä siihen saa ja mistä tarvikkeena , kun alkuperäiosat maksaa kohtuuttomia jopa nelinkertaisia hintoja.. nim tiukka budjetti veneilyssä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu