Käytin pitkästä aikaa kuulokkeita leffan katselussa - meni 1h hyvin.
Sitten ilman mitään ulkoista syytä, virta katkesi.
Takaisin virrat ja äänet sai, kun otti virtajohdon irti ja laittoi takaisin paikalleen.
Virtajohdon muunlainen "vemputtaminen" ei aiheuttanut mitään, ei siis ole itse johdossa, mutta kentien liittymessä?
Ja miksi katkaiseen yhtäkkiä virrat?
Onko muut törmänneet samanlaiseen?
En ole vielä googlettanut, että saako noita virtajohtoja jostain ostaa. Mutta josko se olisi korjaava toimenpide.
Virta pätkii / Sony TMR-RF840R
7
1621
Vastaukset
- Sony pätkii
Minulla myös katkeaa samalla tavalla virta. Onko löytynyt jo mitään ratkaisua vikaan!
Moi
Nyt ei ole aikoihin tullut kokeiltuakaan noita kuulokkeita, enkä siis ole asialle mitään tehnyt.
- Sony ei toimi
Minulla myös pätkii koko ajan nuo Sonyn kuulokkeet. Onko jollain mitään ohjetta miten saada kuulokkeet taas kuntoon!!
- Mhmm
Mulla on Sony MDR-RF810R langattomat kuulokkeet ja ihan sama juttu vaivaa!
Virta pätkähtää yhtäkkiä itsestään vaikka olisin ihan lähellä tuota antennijuttua.
Virtajohdon irrotuksella ja uudelleen laittamisella äänet palaavat takaisin, muunlainen virtajohdon 'vemputtaminen' ei auta mullakaan..
Muuten kuulokkeet on tosi hyvät mut toi virran pätkiminen on tosi ärsyttävää.
Mistä toi voi johtua? - tapsa10010
äänilähteeseen voluumi kovemmalle, ja kuulokkeista pienemmälle.Ne katkaisee lähetyksen jos ääni liian hiljaisella.
Moi! Kannattaa laittaa palautetta http://www.sony.fi/support/fi/contacts
- Karipoika
Virtalähteen liian syvälle painaminen katkaisee virransyötön, johtuen liian lyhyistä kontaktipinnoista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1851559
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2081530Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä441154Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad44846- 14730
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30721Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21710- 36691
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .20656Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46617