Mistä luomutuotteita

Porvoossa? Kiitti vastauksista.
3241
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jokikadulla

Äänestä
  • Osa on lähiruokaa, joku voi olla luomuakin. Mutta osa tulee maailmalta. Siis Anton & Antonissa.

    Äänestä

Jokikadulla oli ennen Oravanpesä, josta niitä sai. Nyt toiminta on muuttanut Fredrikan lähteeseen (löysin nettiosoitteen www.fredrika). Sieltä voi kai jotain ostaa ja käydä kasvislounaalla. Sivuilla luki, että nettikauppa on tulossa. Olen kuullut, että sieltä voisi jo muutenkin tilata kassillisen kasvissapuskaa, kuten Oravanpesästä. Kannattaa tarkistaa pitääkö tämä paikkansa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


greenhorn kirjoitti:

Porvoossa? Kiitti vastauksista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu