Mitähän 9000 2.3 CD/150hv Saabista voisi pyytää? Todella siisti,130tkm ajettu, ilmastointi, kattoluukku, sähköpeilit,sähköikkunat,uudet talvirenkaat, kesäkumeissa uudet aluvanteet ei vikoja.Automaatti. Olisiko 10'000€ sopiva?
Hinta -92 9000 CD?
Eddie
192199
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Kuulostaa sopuhinnalle, kun ajattelee kilometreja ja varusteita.
Ratkaisevaa mielestäni, joko tuossa vm:ssa oli kori galvanoitu?
No tämä on Saksan tuonti joten ruostetta ei ole yhtään..
Ei millään pahalla, pyytäähän voi aina mutta veikkaan, että tolla hinnalla kukaan ei ota ihan heti sinuun yhteyttä.
Hieno ja vähän ajettu auto, mutta...
Toivottavasti menee kaupaksi, voi olla.
Mielelläänhän sitä itse kukin ajelisi hienolla autolla, mutta vaikka Saab onkin, niin 12v. on kestokulutushyödykkeellekin jo jonkin verran ikää. Tämä ei tarkoita sitä, että pitäisi heti uskoa heittoja tyyliin: "vanha romu, ota tonni". Mutta nyt on kuumin autonvaihtokausi, ja jos 10 000€ ei herätä kiinnostusta, on syytä miettiä nopeita hinnantarkistuksia ettei auto vaan jää seisomaan - se ei tee hyvää millekään kulutusesineelle!
Mulla 9000 2.3i vm. -90 "CS:ssä" 150tkm muuten sama muttei ilmastointia eikä kattoluukkua mutta nahkoilla. Kävin kyselemässä vaihtoa, olisivatten hyvittäneet mun 9k:sta 8000e. Ensirekisteröinti suoritettu helsingissä.
Sulla 10'000€ on OK, aina pitää olla tinkimis varaa.
Kiitos kommenteista, lähdetään tolla kypällä kyselemään ja sitten pudotellaan tarvittaessa...
kuustonttua maksimi, pyytäähän saa mitä vaan....
sakasan tulijainen saabisti lehdessä 14.300€ hienoilla varusteilla ajettu 195tkm.
Sulla liikaa hintaa 7000€ ehdoton maksimi.
Tuulilasi-lehden taulukossa -94 hintaväli on 6.900 - 8.200 euroa. Sinun autosi 2-vuotta vanhempi, mutta kilometrejä kohtuullisen vähän.
Koska kyseessä on vielä tuontiauto on realistisempi hinta autostasi alle 7.000.- euroa.
Saabisti kun katselee omaa merkkiään vaaleanpunaisten lasien läpi, eikä valitettavasti ymmärrä vallitsevia markkinoita. Sama vika kyllä vaivaa bemarikuskeja, MERSUKUSKEJA, AUDIKUSKEJA JA TOJOTAKUSKEJA.
kävin katsastamassa tarjontaa A-1 autotorilta. 9000 saapeja löytyy:
1992 150.000km 3.000.- euroa
1994 250.000km 6.950.- euroa
1993 202.000km 7.900.- euroa
1995 8.800.- euroa
1997 9.900.- euroa
ja kun noista hinnoista saa keskimäärin noin 2.000.- euroa käteisalennusta, niin eddien 10.000.- euron pyynti tuontiautosat on pahasti metsässä. Oikeampi hinta noilla kilsoilla on alle 6.000.- erkkiä. Ei paljoa kannata tuoda nuitakaan ulkomailta enää - ainakaan tuon ikäisiä.
olikos noi tetin hintanne nyt sitten kaikki CD-mallien hintoja. Jos ei ollet niin menkää alakouluun uudestaan opettelemaan kirjaimia...
enään tuon ikäisessä autossa ole minkään arvoisia.
Olet tyhmempi kuin luuletkaan, jos kuvittelet, että karvanopilla tai sähköisillä lasinnostimilla on jotain erityisarvoa 12-vuotiaassa vanhassa autossa. Tutustu automarkkinoihin ennen kuin aloitat lapsellisen irvailusi. Mutu pohjalla näissä hommissa ei pärjää.
Karvanoppia ei löydy ko.mallin vakiovarusteista. Eikä ollut merkkiliikkeen varusteluettelossakaan. Ihan muut asiat siinä ilmeisesti maksaa. Mistä olet muuten itse oppinut mutu pohjasi Taisto?
ylöspäin. Siellä myynnissä CD, okei pari vuotta vanhempi 3.000.- erkkiä.
Se on sama onko siellä persessä CD,OB,PR tai mikä kirjainlyhenne, ne hilavitkuttimet EI vaikuta noin vanhan auton hintaan.
Nii samaa mieltä oon minäkin. Aivan sama lukeeko siellä perässä A4 A6 tai A8 samaa hyvin maalattua kierrätysteräksen raaka-ainetta ne on.
kun et erota auton merkkiä mallimerkinnästä!
Ei voi kuin ottaa osaa.
Piti sitten vedellä tyhmiä riipustuksia konella osastolle. Hei hanki elämä!
Mitä voi vastata insinöörille kun se ei ymmärrä kuitenkaan?