Ameriikasta tarvikkeita

Kannattaa miettiä mistä tilaa.
Hinnoissa kauheita eroja, joissain tuotteissa melkein 50%
Esim Air-x marine tuuligenu.:
Svb: 1149 €
Defender 878 U$D

http://www.defender.com/
2292
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Halpaa on.
Miksi?

Äänestä

jenkkihinta on n. 630 euroa, johon päälle 22% ALV => n. 770 euroa. Ja sitten näytti olevan niin, että tuo toimittaja ei hoitele rahtausta ulkomaille, vaan se pitää järjestää jotenkin itse. Kustannukset todennäköisesti 150-200 euroa. Tulliakin menee jonkin verran, arvataan nyt vaikka 5% kun ei jaksa ruveta kaivelemaan niitä tullin pirunmoisia tariffilistoja. Eli reilut 800 euroa + rahtikulut.

Todennäköisesti tuo jenkkitoimittaja jää vielä hiukan saksalaista halvemmaksi joka tapauksessa, tosin vaivannäköäkin tarvitaan enemmän.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sdfgsdfg kirjoitti:

Kannattaa miettiä mistä tilaa.
Hinnoissa kauheita eroja, joissain tuotteissa melkein 50%
Esim Air-x marine tuuligenu.:
Svb: 1149 €
Defender 878 U$D

http://www.defender.com/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu