Ankannokka

Mistä löytäis edullisesti ankannokan(keulatason) ja avotilan teltan albin novaan.
2457
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

= kauhistus. Miksi pilata moisella kaunis vene, jossa on ankannokkaa omasta takaa riittämiin? Avotilan teltta taas on suositeltava varustus. Lähin purjeentekijä sellaisen ompelee, kunhan annat mitat. Perin mahdollisesti yksinkertainen suorakulmainen kangas toimii hyvin ja on heloitettavissa hyvin helpoksi käyttää. Virittelyä vaativa rakennelma jää käyttämättä. Puomin pään ja takastaagin väliin voi tarpeen mukaan halkion. Useimmiten harjan voi kiristää takastaagin ja maston väliin, jolloin teltan ei tarvitse ripustautua puomiin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


exa2 kirjoitti:

Mistä löytäis edullisesti ankannokan(keulatason) ja avotilan teltan albin novaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu