kysymyksiä

kertaaja

miten päästä kertaamaan? intti käyty 2/05 ja nyt alkaisi tehdä mieli kertaamaan. mitään kertaus kutsuja ei ole vielä tullu ja pelkään ettei taida puolustusvoimien taloudellisen tilanteen tietäen tullakkaan.
olen koittanut katella mil lin sivuja mutta ainut lappu minkä löysin oli hakemus reservin täydennys kurssille elikkäs koulutusta miehistöstä aliupseeriksi tai aliupseeristä upseeriksi.
onko ainut tapa että pitää ottaa yhteyttä lähimpään aluetoimistoon vaiko?
kiitoksia etukäteen vastanneille.

2

913

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tuota tuosta
    • Tää tulee vuoden myöhässä, mut ite otin spostilla yhteyttä oman läänin aluetoimistoon, saa nähä mitä tulee vastaukseksi:)Kävin muuten intin samana vuonna, ainoa ero vaan et ensimmäisessä ryhmässä..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oot upea nainen, älä vähättele ittees

      Ja tietojeni mukaan 2 muuta on susta kiinnostuneit mun lisäks. 👀
      Ikävä
      44
      913
    2. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      78
      875
    3. KP-Sesongilla ongelmia?

      Tarvitsen luotettavaa katonpuhdistajaa ja kuulin, että KP-Sesonki Oy tekee hommat edullisesti ja asiakkaan tarpeet huomi
      Ylöjärvi
      18
      836
    4. Jämsän Paras Ravintola

      Särkijärven kioskiin on avattu uusi upea Maucas ravintola joka on jämsän paras. Loistava palvelu ja herkullinen ruoka. R
      Jämsä
      52
      766
    5. Huh huh...

      Törmäsin toisaalla tekstiin, mitä ajattelet masturboidessasi? Yksi kommentti, avaruusolioita! Täh?! Helvettiläinen oik
      Sinkut
      208
      681
    6. Onko ihan pakko

      olla niin hiton pitkävihainen? Sinulle nainen...
      Ikävä
      38
      549
    7. Mitä ajattelet

      Kaivattusi elämästä
      Ikävä
      43
      546
    8. Ihmettelet nainen, miten vielä sinua rakastan

      No jos en enää sinua ajattelisi, niin ei se mitään rakkautta olisi alunperinkään. En tarvi sinusta nähdä merkkiäkään, ni
      Ikävä
      39
      505
    9. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      47
      485
    10. Kiellettyjä ajatuksia

      Istutaan sylikkäin, katson sun silmiin, vastaat kstseeseen ja kiedon kädet sun ympärille. Huulet koskettaa sun huulia,
      Ikävä
      37
      449
    Aihe