Nyt kun vellamo on alkanut tuottamaan pääsylipputuloja niin eikö niitä tuloja voisi käyttää terveydenhoitoon?
Vellamo.
Viisas....
17281
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Ehei nyt tehdään Mukkula. Kotka tarvitsee kongressi ja uuden urheilutilan. Tehdään noin 5000 katsomo tilat voisi konsertit ja palloilulajien loppuottelut olla Mukkulassa.
Mutta missä on hyljeallas?
Äläs hätäile, kyllä se hyljeallas tulee, kunhan saadaan pari koulua lopetettua! ja siihen ei mene kauaa :) vai pitäisikö lopettaa muutama sairaanhoitajan virka? no onhan noita konsteja.
Hylkeenlihaa ei olekkaan näkynyt ainakaan Kotkan kaupoissa.
En edes stokkalta löytänyt.
Viimeksihän olit sitä mieltä että se pitäisi sulkea kokonaan koko vellamo?
Eihän vellamoa voi lopettaa!!! sielähän käyvät vähä-älyiset "virkistäytymässä" ja pintaporukka nuoleskelemassa toisiaan.
Niin, olihan täälä joku jolla oli oikein kausikortti, mitallin voisi kyllä antaa tyhmyydestä.
Katkera juoppo-viisas se siellä taas kitisee kun rahat on juotu! Vellamo on upea paikka ja tänä vuonna olen vieraillut perheeni kanssa siellä vasta kahdesti. Kausikortti taskussa!
Onnittelen kausikortista!! heh
Toivottavasti lapsesi on onnellisia kun katselevat homeisia veneitä? meidän perhe menee linnanmäelle, katos ei ole tarvetta näyttää kellekään miten alykästä porukkaa meidän perhe on kun käydään museossa.
Kannattaiskohan kysyä lapsilta mitä ne haluaa, vai luuletko olevasi niin tärkeä että sinun PITÄÄ käydä museossa?, voin kertoa, et ole!
Ei sinulla ole mitään perhettä, olet katkera yksineläjä. Harva aidosti perheellinenkään matkustaa Linnanmäelle talvisin. Harmi että olet noin katkera ettet ymmärrä joidenkin aidosti viihtyvän museoissa tai ettei museoissa käynti vaadi yhtään enempää älyä kuin vaikkapa ostoskeskuksessa asiointi.
En luule lasteni haluavan museoon vaan tiedän sen joka viikkoisesta mankumisesta Vellamoon.. Hah kyllä sinulla on paha olla sairaine luuloinesi. Todellakin iso osa lapsista pitää Vellamoa kiehtovana ja jännittävänä paikkana. Tietäisit sen jos sinulla olisi lapsia. Enkä ole kenenkään muun kuullut pitävän merimuseossa käyntiä jotenkin "hienona" harrastuksena! Saati että siellä olisi ihmiset "tärkeilemässä"!! Hahhah kertoo kyllä kaiken sinusta nuo luulosi. Farkuissa siellä ihmetellään eikä pukeuduta kuin oopperaan..
Tulipa käytyä mennä viikolla Vellamossa kolme tuntia meni ,että vilahti. Mukava paikka tuntuu ,että täytyy käydä toistekkin, oikein ajan kanssa. Hienosti Kotkan historiaa esillä, mieleeni tuli pitäisikö Kotkaan rakentaa uusi kauppahalli. Käykää ja tutustukaa Vellamoon.
Vai meinaatko että nekin rahat pitäisi ottaa pois työttömien alkoholistien selkänahasta vai? Meitä on niin helppo riistää mutta aivan sama mitä teette...Sossu maksaa mun elämän kuitenkin!!!!!!
Ja mitä siellä kauppahallissa myytäisiin ?
HK:n Sinistä ja Ruispaloja.?
Kuka ne ylihintaiset tuotteet ostaisi?
Ei Kotkalaiset ymmärrä mitään riimuhärän tai Entrecoten päälle.
Missä on pääsylippurahat, kun oikein kausikortinkin joku viisas on ostanut?
Harmi vain että me 99% ketä ei vellamo kiinnosta pätkääkään joudutaan maksamaan näiden "eliittiidioottien" harrastus.
Joo joo, on varmaan hieno paikka mutta tärkeysjärjestys sentään pitää olla idiooteillakin! nyt sitten lomautetaan kaupungin työntekijät muutaman millin takia kun 50 milliä meni museoon, vaikuttaa idioottien puuhastelulta.
Paljonkohan vellamo teki tappiota viime vuonna, hss hss ei siitä saa puhua!
Kala-allas teki tappiota 300 tonnia, paljonkotoriparkki? onko täälä kylässä mitään mikä tuottaisi?
Ei sillä että kaiken tarvisi tuottaakaan, mutta kyllä toi vellamo on vähän liikaa!
Pääsylipputuloilla ei kateta edes katonpaikkauksesta aiheutuvia kustannuksia, millonkahan muut rakennusvirheet alkavat tulla näkyviin.
Onnittelut kausikortista, sinunlaisia ei todellakaan ole montaa. :) taidatkin olla oikea eliittiyksilö.
Pysy sinä vaan miedommissa prosenteissa niin saat edes jotakin aikaan. Enkä ole koskaan ennen kuullut kenenkään höpisevän elitismistä MUSEON kohdalla!?? Ja mitä sinä verorahoista ja niiden jakamisesta piittaat, sinähän olet aina saamapuolella kun olet työtön alkoholisti.
Kyllä on upea paikka kerta kaikkiaan! Kaikki vieraat joita olen vienyt ovat ihastelleet ja moni tullut uudestaankin ihan matkojen takaa! Mitä sinä olet tehnyt matkailun edistämiseksi? Valittanut ja kiukutellut? Mustamaalannut ja ryypännyt?
Eli et ole saanut aikaan tälläkään saralla mitään. Olet työtön, perheetön ja lisäksi alkoholisti ja hitonmoinen rasisti! Eipä käy kateeksi, itseasiassa alkaa säälittää vahvasti. Sinun energiasi menee tällä palstalla valittamiseen kun ollaksesi hyödyksi yhteiskunnalle sinun pitäisi edes etsiä töitä.
Vellamo on ja pysyy, valitat siitä vaikka maailman tappiin asti. Onneksi.
Hyvä nimimerkki kausikorttilainen! Olen ihan samaa mieltä Vellamo on kiva paikka koko perheelle eikä mikään hienostelupaikka! Naurettavaa.