Arnold Schwarzeneggerin kirjoja?

Himourheilija

Löytyykö mistään suomenkielisillä teksteillä Bodaa Arnoldin Kanssa ja The new encyclopedia of modern bodybuilding kirjoja? Olisin kiitollinen, jos Sinun avulla saisin nämä kirjat suomenkielisinä.

3

777

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Iisakki Vähäpuheinen

      Ensimmäinen löytyy ainakin Martinlaakson kirjastosta, toista ei lie käännetty kun on vain alkuperäisenä. Ellei kotikyläsi lainastossa ole niin kirjastotäti hommaa etälainana vaikka maan ääristä. Pikkusenhan se maksaa mutta mitäpä ihminen ei tekisi kroppansa eteen.

      ENCYCLOPEDIA OF MODERN BODYBUILDING kääntämisestä omaan käyttöön voit ottaa puhdetyön talvi-iltojen iloksi. Jos painattaa ja myydä meinaat niin sitten pitää neuvotella kustantajan kanssa tekijänoikeuksista.

      Kirppareita kiertäneenä uskoisin muutaman uskonsa Arnoldiin menettäneen luopuneen kappaleestaan ja pistäneen kiertoon. Parhaiten maamme johtavat antikvariaatit löytää kerralla livenä syksyllä Helsingin kirjamessuilta. Harvinaisuuksia löytyy, kokemusta on. Verkkonettikauppoja voi selailla kotoakin, oletko kokeillut? Nyt just ei tärpänny, mutta tilannehan elää.

      http://www.antikvariaatti.net/
      http://www.antikka.net/

      • työläinen1970

        Mulla olis kirja bodaa arnoldin kanssa suomenkielisenä.


    • Bodari

      Hyvä kirja ja klassikko !!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      196
      4286
    2. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      99
      2823
    3. Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!

      Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am
      Maailman menoa
      152
      2327
    4. Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin

      Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p
      Maailman menoa
      86
      2270
    5. 6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta

      Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark
      Maailman menoa
      49
      2233
    6. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      30
      2057
    7. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      19
      2051
    8. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      85
      1909
    9. Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!

      Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu
      Lieksa
      137
      1901
    10. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      20
      1876
    Aihe