Sähköposti

uudistuksen jälkeen postiin alkoi tulvimaan roskaa!
Ennen sitä ei tulltu oikeastaan ollenkaan.
Mites muilla, joilla Suomi24 sähköposti?

13

215

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • näyttää. Aikoinaan mullekkin niitä tuli mutta enään muista mistä mä sieltä laitoin eston päälle.

    • Anjaniina

      mut suomi24 kyl ilmoittaa kolmella viestillä kuvan hyväksymisen ;)

    • Meriläinen

      Ei ole tullut ennen eikä muutoksen jälkeenkään.
      En kyllä anna osoitteitani millekään systeemeille. Ainoastaan tutuille. Jos kysyvät puh.numeroa ja sähköposti osoitetta niin annan vaan numeron ja siellä taas on mulla esto suoramarkkinointiin, joka on toiminut.

    • viivi-amaldiina

      jos kommentoi jotain jollekkin, saat sähköpostiisi luettavaksi mitä joku toinenki on kommentoinut hänelle..

      se on mielestäni inhottavaa, joutuu poisteleen valtavasti sähköpostia....päivittäin ja paljon...

      • *minttupuu*

        kyllä saa eston päälle, ettei ne bookkikommentit turhaan täytä postia!
        Mainoksia mulle alkanut satelemaan...


      • viivi-amaldiina
        *minttupuu* kirjoitti:

        kyllä saa eston päälle, ettei ne bookkikommentit turhaan täytä postia!
        Mainoksia mulle alkanut satelemaan...

        sen saisi.... moni muu on valittanut ihan samaa asiaa.


      • *minttupuu*
        viivi-amaldiina kirjoitti:

        sen saisi.... moni muu on valittanut ihan samaa asiaa.

        laitoin sieltä sähköpostista "torju tämä käyttäjä" , siihen loppui bookkikommentit.


    • maija meikäläinen

      tulis edes niitä...

    • maija meikäläinen

      kelpaa muukin posti kun roskaposti, voi lähettää vaikka sähköisiä kortteja tahi jos on vaikka syvämmellään jotain ja haluaa purkaa syväntää, niin kyllä minulle voi lähettää semmosiakin posteja, jotkut on tehneet powerpointilla semmosia kivoja esityksiä, niitäkin on kiva katsella kun tulla tupsahtaa postin kautta, toinen mikä on hyvä juttu, niin jos liitteenä laittaa jotain niin monenmoiset kuvat eri paikoista.. vaikka nyt joku sattus käymään vaikka tallinnan torilla tahi tukholmassa ja tietää ettei toinen oo käyny, niin voip semmosiakin laitella ym. monenmoisia asioita voi sähköpostin kautta välitellä toiselle ihmiselle..

      • Jassumarke

        Gmail.com postia. on paras.


    • on saanut tietää jopa oikean nimeni, vaikka sen ei pitänyt olla mahdollista, koska laitoin, että niitä tietoja ei julkaista sivuillani. Epäilin ylläpidolle, että he ovat myyneet tietoni, mutta heidän taholtaan asia kiistettiin jyrkäsi. Muut olen pystyt bannaamaan, mutta Tarjousmestalla on aina muutuva sähköpostiosoite, joten on vain tyydyttävä poistamaan viestit.

      • Jassumarke

        tule mitään roskaposteja. Sähköisiä postikortteja ei kannata myöskään lähettää. Pommittavat sitten jatkuvasti. Kyllä netissä tiedot leviää jos pistelee tietojaan vääriin paikkoihin tai tilailee juttuja, niin ja ne senssipalstat, siihen halpaan on moni langennut.


      • *minttupuu*
        Jassumarke kirjoitti:

        tule mitään roskaposteja. Sähköisiä postikortteja ei kannata myöskään lähettää. Pommittavat sitten jatkuvasti. Kyllä netissä tiedot leviää jos pistelee tietojaan vääriin paikkoihin tai tilailee juttuja, niin ja ne senssipalstat, siihen halpaan on moni langennut.

        kans, että oon laittanu mailiosotteeni jonnekin, minne ei ois pitänyt.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko valmis? Meidän tarinaan

      Rakastan sinua ❤️
      Ikävä
      84
      1672
    2. Nainen, huomasitko kun muutin sinua?

      Niin lyhyessä ajassa niin paljon. Mutta jotain muuttui minussakin. :/
      Ikävä
      88
      898
    3. Misä tulipalo?

      Mikä palaa Haapavedellä?
      Haapavesi
      8
      862
    4. Jumankauta sä olet hyvännäköinen

      Ihan mun miehen näköinen 😍
      Ikävä
      54
      862
    5. IS Viikonloppu 12.-13.7.2025

      Viikonlopun ratoksi Skyttä ja Kärkkäinen ovat taiteilleet 3.0 arvoisen ristisanatehtävän ratkottavaksi. Kenenkään ratko
      Sanaristikot
      56
      849
    6. Tämä kesä ei ollut vielä meidän

      Olisihan se ihana viettää kesäiltoja kanssasi ulkona. Ei kai ollut vielä oikea aika. Ehkä kohtaamme vielä sattumalta jos
      Ikävä
      58
      793
    7. Poliisi losautti puukkohemmon hengiltä

      Mitäs läks, heilumaan puukon kanssa eikä totellut käskytystä. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011361763.html
      Maailman menoa
      189
      779
    8. Mitä jos vaan tapaisit sen jota mietit

      Jos se yksi henkilö on sinun mielessäsi niin entäs jos vaan menisit tapaamaan sitä, heti, samantien, miettimättä mitään.
      Ikävä
      80
      735
    9. Teet tämän niin

      Helpoksi, mutta silti niin vaikeaksi. Vihaan omaa saamattomuuttani, vaikka kaikki olisi saatavilla. 🩷🌸
      Ikävä
      41
      730
    10. Sofiaa ei kelpuutettu Martinan kaveriporukkaan

      Ibizalla lomailee Martinan kanssa ihan muut naiset.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      172
      720
    Aihe