... "nimeä ei saa mainita" hurlum-hei kokoukseen pitää maksaa se satanen ennakkoon? Ai siksikö, että jäsentä voidaan patistaa tilaisuuteen ja hoputtamalla häntä maksamaan se osallistumismaksu. Siis vähän silleen, kuin konsanaan VM-hihuloinnissa pitää päätös tehdä heti ja lyödä rahat sisään. Jos vaikka jäsen tuleekin katumapäälle ja ei haluakaan lähteä, niin onhan hän ainakin lihottanut joidenkin lompakkoa. Vai saako silloin, jos ei osallistukaan aivopesutilaisuuteen osallistumismaksun maksanut rahansa takaisin?
Onhan tossa kyllä hyvätkin puolensa. Joskuskin jäsen saa kuitin suorituksestaan ja se on uutta aikaisempaan verrattuna.
Ja mitaan ette voi...
Onhan tossa kyllä hyvätkin puolensa. Joskuskin jäsen saa kuitin suorituksestaan ja se on uutta aikaisempaan verrattuna.
Ja mitaan ette voi...
Vastaukset 8
Vanhimmat
On näyttänyt maine kiirineen jo Espooseen asti..
Yllätävän kallis toi lippu kun puhe on pelkkää paskaa
... sakkia ne perustjat ovat, ettei niillä ole edes satsata firman aloitukseen sentin hyrrää? Minä, kun oon ihan luullu, että heillä rahaa on, kuin roskaa edeltäjältään.
Ja mitaan ette voi...
Mitä nämä "jäsenet" tarkalleen sillä satkulla luulevat saavansa?
Normaalista indeksikorotuksesta on kyse. Vuonna 04 mukaan pääsi 50 eellä, nyt maksaa satosen. Runsas julkisuus toivottavasti katkaisee jalat tältä ponzilta.
urille markkinoinnissa. Normaalisti firmat esittelevät toimintaansa asiakkailleen tai sijoittajilleen ihan ilmaiseksi. Useimmiten vieläpä niin, että firma maksaa tarjoilut.
Kerää siis maksun, muttei taida esitellä mitään järkeenkäypää ansaintalogiikkaa. Onkohan tuo Espoon areena tarpeeksi iso, kun kaikki 10.000 ryntäävät sinne? Miinus tietenkin vasikat ja muut looserit, joiden usko ei ole tarpeeksi vahva.
Satku on pähkinöitä;)
Myö vuan naatiskellaan ja naaratellaan:)
PS. Kohta on katteellisilla vaikee olla;)
satasen, vaikka pysyn kaukana sieltä!