TERVEISIÄ MORJIM BEACHILTA

Moi kaikki intian kävijät ja ennenkaikkea sinne suunnittelevat.
Tulimme viime vkolla matkalta, olimme Goalla Morjim Beachilla ja upeaa oli !!!
Siellä ei ole lainkaan häiritseviä kauppiaita eikä järkyttävää musiikkia tms. vaan sielu ja ruumis sai todellakin nauttia Arabianmeren suloisesta kohinasta ja lempeästi keinuttavista aalloista.

Ensi vuonna pidemmäksi aikaa.

Suosittelen.
4506
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Menkää käymään Pohjois-Goan rajalla ja lautalla siitä vielä jonkun matkaa, silta ei ole vielä valmis, alkaa se todellinen Intia, Perästä tullaan ja ollaan 7 viikkoa siellä, tarkoitus olisi katsoa Etelä-Intiaa muutama viikkoa ym. Hauskaa lomaa

Äänestä
  • Paradise beach Maharashtran puolella ainakin on käymisen arvoinen kokmemus. "Hieman" rauhallisempi kuin Goan rannat. Vielä... Äkkiäkös sinnekkin parit hotellit nousee, ja meno on samanlaista, varsinkin jos ne joskus saavat sen sillan valmiiksi. Mun mielestä siinä ei juuri ollut tapahtunut edistystä vuoden aikana. Meinas tänä vuonna muuten mennä sormi suuhun, kun hajos skootteri sinne Maharashtran puolelle, mutta paikallisten avulla, jotka muuten eivät puhu läheskään niin hyvää Englantia kuin Goan puolella löytyi paikallinen korjaamo. Yli tunnin työ maksoi 100 rupiaa ja varaosat 400.

    Äänestä

  • Paanu kirjoitti:

    Paradise beach Maharashtran puolella ainakin on käymisen arvoinen kokmemus. "Hieman" rauhallisempi kuin Goan rannat. Vielä... Äkkiäkös sinnekkin parit hotellit nousee, ja meno on samanlaista, varsinkin jos ne joskus saavat sen sillan valmiiksi. Mun mielestä siinä ei juuri ollut tapahtunut edistystä vuoden aikana. Meinas tänä vuonna muuten mennä sormi suuhun, kun hajos skootteri sinne Maharashtran puolelle, mutta paikallisten avulla, jotka muuten eivät puhu läheskään niin hyvää Englantia kuin Goan puolella löytyi paikallinen korjaamo. Yli tunnin työ maksoi 100 rupiaa ja varaosat 400.

    Paradise Beach kaukana Goan rajalta, entä Mumbaista?

    Äänestä

  • okogo kirjoitti:

    Paradise Beach kaukana Goan rajalta, entä Mumbaista?

    Se on siltä lautalta mihin sitä siltaa tehdään varmaan alle 10 km päässä. Mumbaista on sit varmaan jotain 5xx km.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Intia on in kirjoitti:

Moi kaikki intian kävijät ja ennenkaikkea sinne suunnittelevat.
Tulimme viime vkolla matkalta, olimme Goalla Morjim Beachilla ja upeaa oli !!!
Siellä ei ole lainkaan häiritseviä kauppiaita eikä järkyttävää musiikkia tms. vaan sielu ja ruumis sai todellakin nauttia Arabianmeren suloisesta kohinasta ja lempeästi keinuttavista aalloista.

Ensi vuonna pidemmäksi aikaa.

Suosittelen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu