Ah, tääkin aihe on varmasti jo paljon käsitelty, mutta otanpa esiin kuitenkin.. :)
Tuntuu, että on jotenkin niin raastavan hankalaa löytää ja tunnistaa toinen naisellinen nainen.
Tiedän kyllä, että sisin on tärkeintä. Kuitenkin naisellisuus on se mikä vetää just mua puoleensa.
Eli missä te olette?! Vihdoinkin pääsin irti kuluttavasta suhteesta ja olisin valmis väläyttämään
hymyn jollekin ihanalle. :))
Tuntuu, että on jotenkin niin raastavan hankalaa löytää ja tunnistaa toinen naisellinen nainen.
Tiedän kyllä, että sisin on tärkeintä. Kuitenkin naisellisuus on se mikä vetää just mua puoleensa.
Eli missä te olette?! Vihdoinkin pääsin irti kuluttavasta suhteesta ja olisin valmis väläyttämään
hymyn jollekin ihanalle. :))
Vastaukset 17
Vanhimmat
etsii miestä ja isää tulevalle lapselleen. Nainen ei siihen pysty ja usein on vielä taka-ajatuksena hyvätuloinen mies, jolla on hyvä koulutus ja työpaikka, jolloin naisenkin status nousee. Naiset yhdessä, noh voihan sekin joskus onnistua. Toivon kyllä, että löydät itsellesi sopivan naisen.
Toivottavasti myös sinä löydät mitä etsit! Ja kyllä kaksi naista voi todellakin onnistua...ehdottomasti! :)
itse pidän itseäni naisellisena, ainakin ulkoisesti, vaikka hieman poikamainen olen aina jollain tavalla ollut myös. tyttöystäväni on myös kaunis, eikä todellakaan mikään "rekkis".
Takana on pitkä suhde, ja voin kertoa, että todellakin onnistuu jos on vain valmis yrittämään ja vieläpä paljon syvemmällä tasolla kuin miesten ja naisten välisissä suhteissa.
On totta, että on naisia, jotka tukeutuvat miehiin ja pyrkivät myös nostamaan omaa statustaan miehen avulla.
On kuitenkin myös meitä naisia, jotka haluavat pitää itse huolta itsestään, mutta mikä tärkeintä, myös toisesta.
Ettei ne tahdo pystyä tosipaikan tullen saamaan kaluaan seisomaan niin, että lapsen teko olisi mahdollista.
Joten kyllä on parempi vaan yhdyntöjä tehdä naisten kesken. Heillä pelittää aina ennenkun vaihdevuodet ja muut vaivat ehkäisee sen.
Kyllähän meitä "naisellisia naisia" on, kohtaaminen voi joskus olla haastavampaa. Hymyillään jos kohdataan :)
Jotkut valittaa missä on kaikki naiselliset naiset. No sitten kun minunlainen naisellinen nainen menee meikäläisten baariin tai bileisiin, niin ei sitä vientiä ole. Sellaiset rentun näköiset/oloiset huomataan parhaiten. Oma ihanne nainen on ulkoisesti siistin tyylinen, ja fiksu, butch nainen. Taitaa haaveeksi jäädä. :)
mä toivon joskus saavani oman butch naisen. kaikki tuntuu olevan noita naisellisia. kertokaa täällä jos tiedätte sopivan! mulla on huono musamaku, kaljamaha ja pieni ongelma alkoholin suhteen. noitten ei siis pitäis sitä mun tulevaa naista haitata :)
Ei kantsi käydä baareissa kun siellä tällaista naisellista lesboa kuin minä karsastetaan ihan törkeästi (siis jos on hieman laittanut itseään, bilekuteet päällä ja muutenkin siisti olemus), suurin osa on butcheja, rekkiksiä tai sitten niitä, jotka mahdollisimman paljon yrittävät olla huomaamattomia harmaavarpusia (ei meikkiä, verkkarit tai sitten lökäfarkut, pukeutuminen kuin johonkin lenkille oltais menossa tai sitten kalsarikännityyli tai jotain..) ja sitten ne naiselliset, ne taas ei tuijottele kuin johonki kaukaisuuteen näkemättä mitään eteensä tai sitten ovat niin ujoja/saamattomia ettei voi edes puhua...
Ite tykkään vaan naisellisista ja sitten siellä on näitä kaljamaha miesten jäjittelijöitä. Eikä auta jos yksi ainut femme tulee juttelee, jos se oikeasti onkin enemmän kiinnostunut miehistä tai varattu,mutta valehtelee, että aina on ollut lepakko... tai sitten pään sisällä (siis korvien välissä ei oo mitään) Ite kun oon naisellinen ja 100 % lepakko..
Kuulostaa todella tutulta. Tuntuu, että kaikkialla on poikamaisia naisia ja itseäni kiinnostaa vain ja ainoastaan naiselliset naiset jollainen itsekin olen. Sitten, jos päätän lähestyä kaunista ja viehättävää naista niin usein saan takaisin kiinnostuneen hymyn ja sanat ehdottomasti jos en olisi hetero. :D Ei siinä auta kuin leveä hymy ja takaisin ystävieni seuraan jatkamaan iltaa. :) Asiahan vaan on niin, että ulkonäkö käynnistää sen kipinän, ja jatkossa näkee kuinka hyvin tulee sujumaan. :) Itse seurustelin pitkään naisen kanssa ja ymmärsin myös, että olen hyvin vahvasti lepakko ja että naisellinen itsestään huolta pitävä nainen on se, jonka jonain päivänä haluan löytää ja tulen löytämään. :)
olen naisellinen, itsestäni huolta pitävä, hymyilevä ja hauska. Ja haluaisin kovasti tavata sellaisen vaikka kaljamahaisenkin butch-tyyppisen naisen... täällä valitetaan, että kaikki ovat vain sellaisia, mutta missä ne sellaiset sitten ovat... eivätkö uskalla lähestyä naisellisia ? Sinä, maskuliininen nainen, lähesty minua, olisin ikionnellinen juuri sinunlaisesi kainalossa...
Olispa kaikilla joku selvä merkki, niin vois vaan keskittyä olennaiseen! Ois se elämä helppoo! ;)
lähtisi shoppailemaan, kun oikein tarvii jonkin tietynlaisen vaatteen niin mikään ei miellytäkkään eikä sovi eikä ole ihan sitä mitä hakee. Sitten kun ei etsi mitään löytääkin ne sopivat. Keskity siis olennaiseen, eli elämässäsi viihtymiseen ja ne naiset tulee sitten vähän kuin itsestään.
hei sinä, ei kohtaa?, tosiaan hakusessa jonkunlainen rekkis mullakin, mut missä ne on? itsestäni kyllä huomaa että nainen olen mutta myös sen huomaa että on lesbo. eli vähän välimaastosta. nonnii, etsintäkuulutetaan kiva butch!
tahtoo myös naisellisen naisen!! Itse en naisellisemmasta päästä ole, mutta kyllä mut naiseksi tunnistaa ja itseasiassa paljon on sekä miehiltä että naisilta tullut kommenttia etten näytä lepakolta kun suuntautumiseni on tullut puheeksi... Mikä sen naisellisuuden loppujen lopuksi määrää? Okei tiedän lepakoista ääripäitä: On näitä ns.lipstick lesboja ja rekkiksiä.. mutta entäs siitä väliltä.
Tai ehkä jos nirsoksi ruvetaan niin semmonen poikamaisen naisellinen nainen olis mun juttu.
Eli: voi olla lyhyet taikka pitkät hiukset, kunhan ne hiukset sopii naiselle.ei mitään hyppyriä.
Pitää olla luonnetta! ehkä vähän "jätkämäinen" huumorintaju... vaikea selittää..
voi käyttää korkkareita tai ei
voi käyttää hameita tai ei.
Noh ei ne kriteerit sit ollukaa nii suuret :D
Ylinaisellinen nainen välillä heittäytyessään poikamaiseksi, collarit jalkaan ja eikä niin huomioi ulkonäköään on niin turn on mulla.huh
Missäs baarissa teihin naisellisiin naisiin toinen sellainen voisi törmätä huomenna?
Kertokaahan suunnitelmia! :) Toki myös ei niin naiselliset voivat kertoa!! :D
jos toinenkin vapaana ja erityisesti naiselliselle, kivalle naiselle. Lokeroisin itseni sinne maskuliinisten osastoon ja suht mukavienkin alajaostoon. :) Mikä ihme tässä mättää, kun tiet ei kohtaa? Vähän kaikkialla olen kuitenkin itsestäni huudellut, paitsi tuolla kadulla..
siellä sun täällä, kuvallisena. Kuvasta näkyy, minkälainen olen, mutten ole sentään tohtinut rajata etsiväni vain maskuliinisia, koska silloin voisi moni mukava tuttavuus jäädä tutustumatta. Olisi outoa suudella huulipunaa, kun en itsekään käytä, vaikka olenkin naisellinen. Vaikeaa on, löytäminen.